|
پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ الخميس ١٧ ربيع الثاني ١٤٤٢ Thursday, December 3, 2020
کد خبر: 820309
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ - ۰۷:۳۵
شش مامور سازمان ملل در مالی کشته شدند
در میان نیروهای کلاه آبی که زخمی شده اند، نیروهای بورکینافاسویی به چشم می خوردند. به گفته یکی از مقام های فرمانداری تومبوکتو، تروریست ها به نارنجک و تفنگ کلاشنیکف مسلح بودند.
مالی  شش مامور سازمان ملل در مالی کشته شدند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز به نقل از العالم، یک منبع از نیروهای سازمان ملل متحد موسوم به مینوسما در مالی، اعلام کرد شش مامور امنیتی سازمان ملل متحد در مالی روز دوشنبه در حمله ای کشته و تعدادی از نیروهای کلاه آبی نیز زخمی شدند. در این حمله شش مهاجم نیز کشته شدند.

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه از باماکو، این منبع مینوسما ( مأموریت چند بُعدی استقرار ثبات ادغامی سازمان ملل متحد در مالی) اعلام کرد شش تروریست که از شمال و جنوب به نیروهای سازمان ملل در تومبوکتو حمله کرده بودند شش مامور امنیتی مینوسما را کشتند. تعدادی از نیروهای کلاه آبی نیز در این حمله زخمی شدند اما شش نفر از مهاجمان نیز کشته شدند.


این منبع افزود که در میان نیروهای کلاه آبی که زخمی شده اند، نیروهای بورکینافاسویی به چشم می خوردند. به گفته یکی از مقام های فرمانداری تومبوکتو، تروریست ها به نارنجک و تفنگ کلاشنیکف مسلح بودند.


یک منبع نظامی مالیایی نیز اعلام کرد به محض این که مهاجمان به مقابل ورودی اصلی مینوسما در تومبوکتو رسیدند، به طرف نیروهای امنیتی محافظ که برای مینوسما کار می کردند، تیراندازی کردند. شش مامور امنیتی در دم کشته شدند. اما شش نفر از تروریست ها نیز کشته شدند.


از طرف دیگر، به گفته یک منبع امنیتی مالی، نیروهای مسلح مالی و همچنین یک فروند بالگرد فرانسوی عملیات بارکان در ضد حمله علیه مهاجمان شرکت کردند.
 

512

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top