|
جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ الجمعة ١١ ربيع الثاني ١٤٤٢ Friday, November 27, 2020
کد خبر: 820422
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ - ۱۲:۵۲
قبرستانی برای مسلمانان در برلین نیست
در برلین جایی برای تدفین مسلمانان به روش اسلامی وجود ندارد. مسلمانان در منطقه نوی‌کلن (Neukölln) در خیابان هرمن (Hermannsraße) خواستار یک قبرستان برای اموات خود هستند.
قبرستان قبرستانی برای مسلمانان در برلین نیست
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 

به گزارش جام نیوز، در قبرستانی در محله کلمبیادام(Columbiadamm) مسلمانان و مسیحیان در کنار یکدیگر دفن می‌شوند.

 

این گورستان که پشت مسجد Sehitlik شهیدلیک قرار دارد جای کافی برای تدفین مسلمانان نداشته و تنها کسانی اجازه دفن در این مکان را دارند که از قبل جایی را برای منظور خریداری کرده باشند. یافتن مکان مناسب برای دفن مسمانان کار دشواری است. از این رو مدت‌هاست نمایندگان مسلمانان برای قبرستان‌های مخصوص مسلمانان درخواست داده‌اند.

 

قبرستان سنت یاکوبی(St. Jacobi) که در خیابان هرمان واقع شده و قبلاً برای دفن مسیحیان توسط کلیسای انجیلی مورد استفاده قرار می‌گرفت، اکنون دیگر برای این منظور استفاده نمی‌شود، بنابراین فرصت مناسبی را برای مسلمانان ایجاد می‌کند تا به خواسته خود دست یابند. نماینده انجمن قبرستان‌های انجیلیStadtmitte (EVFBS) نیز خبر داده که در این مکان می‌توان زمینی به مساحت 3 هکتار در اختیار مسلمانان قرار داد.

 

با توجه به دور بودن دیگر قبرستان‌های مسلمانان همچون قبرستان‌های واقع در منطقه Gatow و Ruhleben تدفین مسلمانان در قبرستان سنت یاکوبی نه تنها از نظر فضای ارائه شده، بلکه از نظر موقعیت منطقه‌ای بسیار مناسب است. این مکان در نزدیکی محل اقامت بسیاری از مسلمانان واقع شده است.

 

علی طویل از اتحادیه شیعیان الارشاد می‌گوید: ما به یک قبرستان درون شهر نیاز داریم، جایی که بسیاری از مسلمانان زندگی می کنند. مهم است که خویشاوندان به دیدار اموات خود بروند. علاوه بر این اگر ما گورستان‌های جدیدی ایجاد نکنیم، مقبره‌ها در چند سال آینده کافی نخواهند بود. سنت یاکوبی فرصت مناسبی است که نباید از دست برود.

 

به گفته علی طویل بزرگترین مشکل مسلمانان عدم امکان مالی است، انجمن‌ها قادر به تأمین مالی یک قبرستان نیستند و هیچ کمکی هم از انجمن‌های خارج از آلمان نمی‌رسد. برای این منظور باید انجمنی تشکیل شود که بودجه مورد نیاز برای این هدف را برآورده کند و مسئولیت اداره این مکان را به دوش بکشد که متأسفانه تا کنون این امکان وجود نداشته است.

 

با وجود مناسب بودن فضای قبرستان سنت یاکوبی، اجرای این پروژه برای اهدافی از قبیل بازسازی و یا نوسازی این قبرستان 150 ساله اختصاص دادن بودجه‌ای حدود 3 میلیون یورو را ایجاب می‌کند. علاوه بر این، نکته بسیار مهمی که در این گورستان باید رعایت شود، در نظر گرفتن جهت دفن مردگان رو به خانه خدا است که این موضوع در قبرستان محله  کلمبیادام رعایت نمی‌شود.

 

تأمین مالی برای نوسازی این قبرستان از طرف اداره منطقه‌ای قابل پرداخت نیست. گفته می‌شود، سنا باید این هزینه را متقبل شود. در مقابل از طرف سنا در حال حاضر کسی نمی‌تواند در برابر این پروژه متعهد شود. در پایان ماه آگوست قرار است سنا، اداره منطقه‌ای و EVFBS در این مورد مذاکره کنند. علاوه بر بودجه مورد نیاز برای بازسازی، هزینه سالیانه زمین قبرستان نیز حدود 350 هزار یورو در سال برآورد شده است.

 

رایزنی فرهنگی ایران در آلمان

115

 

کلیدواژه ها:
فرهنگ  |  شهید  |  اسلام  |  یورو  |  کلیسا  |  ایران  |  آلمان  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top