|
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ الأربعاء ٩ ربيع الثاني ١٤٤٢ Wednesday, November 25, 2020
کد خبر: 820486
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ - ۱۶:۳۴
نماینده مردم لنگرود:
باید میزان سرمایه‌گذاری خارجی به 65 میلیارد دلار برسد
نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت: طبق برنامه ششم توسعه ، دولت باید میزان سرمایه‌گذاری خارجی را به ۶۵ میلیارد دلار برسد.
مهرداد لاهوتی باید میزان سرمایه‌گذاری خارجی به 65 میلیارد دلار برسد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در موافقت با کلیات کابینه دوازدهم در صحن علنی مجلس اظهار داشت: امروز دولت خط و مشی خود را ارائه داده است اما ابتدا باید شناختی از وضعیت حال کشور داشته باشیم و بعد از آن با برنامه دولت مقایسه کنیم.

 

وی افزود: امروز در وضعیت آموزش از 20 کشور منطقه رتبه شانزدهم را داریم و در جهان نیز از 138 کشور نود و یکم هستیم که باید به این رتبه‌ها دقت شود. علی‌رغم تلاشهای آقای هاشمی در بهداشت در منطقه از بین 26 کشور رتبه یازدهم را داریم و در جهان بین 210 کشور در رده نوزدهم هستیم. همچنین در بحث جمعیت شهری از 26 کشور منطقه رتبه دوم را داریم و در جهان از 207 کشور رتبه دوازدهم را حائز هستیم که این آمار بسیار خطرناک هستند.

 

لاهوتی با اشاره به اینکه جمعیت شهری ما به شکل پیوسته در حال افزایش است تصریح کرد: جمعیت روستایی ما در این سالها مدام در حال کاهش است این در شرایطی است که ما در سالهای نه چندان دور در کشور 70 درصد روستایی و 30 ردصد شهری داشتیم. امروز در آخرین سرشماری‌ها جمعیت روستایی کشور به 25 درصد رسیده که بسیار خطرناک است و باعث آسیب در تولیدات کشاورزی می‌شود.

 

وی ادامه داد: در مصرف انرژی کشور ما در بین 231 کشور جهان رتبه 121 را دارد البته دولت یازدهم در این زمینه تلاشهای مثبتی داشته است ولی هنوز عقب هستیم. در بحث مبارزه با فساد که سرلوحه کار دولت نیز است رتبه ما در بین 25 کشور منطقه پانزدهم است و در بین 176 کشور جهان 131 هستیم البته در دولت یازدهم از این بابت 3 پله بهتر شده‌ایم. همچنین رتبه ما در بحث مقررات دست و پاگیر که باعث آسیب به تولیدکنندگان شده است رتبه ما در منطقه هفدهم و در جهان نود و هفتم است.

 

نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت: نگاه ما باید به واردات کاهشی و به صادرات افزایشی باشد چرا که اینگونه است که می‌توانیم تعریف درستی از اقتصاد مقاومتی داشته باشیم.

 

لاهوتی با اشاره به صنعت گردشگری و تاثیر آن در جذب سرمایه خارجی تصریح کرد: بحث صنعت گردشگری که آقای روحانی در برنامه خودشان به آن اشاره داشتند بسیار در جذب سرمایه خارجی می‌توند تاثیرگذار باشد. به گونه‌ای که این صنعت رتبه سوم اقتصاد دنیا را به خود اختصاص داده است و ما نیز باید طبق افق 1404 ، 20 میلیون گردشگر جذب کنیم.

 

وی گفت: سرمایه‌گذاری خارجی یکی از مشکلاتی است که ما در کشور داریم آقای روحانی پیش‌بینی کرده است که 770 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش اقتصاد باید صورت گیرد که 65 میلیارد دلار آن باید با جذب سرمایه خارجی باشد.

 

نماینده مردم لنگرود در مجلس افزود: البته دولت یازدهم به نسبت دولت گذشته که سرمایه‌گذاری خارجی در آن زیر یک میلیارد دلار بود پیشرفت خوبی داشت به طوری که در این دولت سرمایه‌گذاری خارجی به 11 میلیارد دلار رسید اما طبق برنامه ششم توسعه ، دولت باید میزان سرمایه‌گذاری خارجی را به 65 میلیارد دلار برسد.

 

 

تسنیم

106

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top