|
یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ الأحد ١٣ ربيع الثاني ١٤٤٢ Sunday, November 29, 2020
کد خبر: 820505
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ - ۱۷:۰۴
حجاریان مطرح کرد؛
خرید رای نمایندگان و اعضای شورای شهر تهران برای وزارت و شهرداری تهران!
حجاریان نوشت: در پروسه چینش کابینه دوازدهم، یکی از وزرا میان معاونین خود تقسیم کار کرد و به آنان ماموریت داد که با نمایندگان لابی کند و رای اعتماد آنها را بخرند.
حجاریان خرید رای نمایندگان و اعضای شورای شهر تهران برای وزارت و شهرداری تهران!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، سعید حجاریان طی مطلبی با عنوان "قدرت به مثابه کالا" به "کالایی شدن" قدرت انتقاد کرده و نوشت: کالایی شدن قدرت بسیار سخت جان است و پیشینه اش به فرماسیون های ما قبل سرمایه داری در اشکالی همچون تیول داری باز می گردد. در تیول داری پادشاه ایالتی را به یک فرد تیول می داد و ـن فرد موظف می شد هرساله مقداری از عواید آن ایالت را به شاه بپردازد و در ازایش هرچه می خواست بر سر رایت می آورد.

 

حجاریان در تشریح وضعیت کنونی نیز گفته است: و اما امروز ماجرا متفاوت شده است و ما شاهد آن هستیم که از طرفی بعضی از پست های سیاسی مانند وزرات، قضاوت، مدیریت کل، سفارت، ریاست بانک و ... را از پیش می خرند و ار طرف دیگر افراد را در جایگاه های مختلف همچون کالا در تملک خود در می آوردند.

 

وی با اشاره به مصادیقی از اقداماتی در دولت نهم و دهم که به گفته وی موجب خرید قدرت شده بود، تصریح کرده است: گمان نرود که سواستفاده از قدرت(power abuse) منحصر به دولت های نهم و دهم بوده است؛ پیشنیه این موضوع به ابتدای انقلاب باز می گردد؛ چرا که طبقه ممتازه از همان آغاز شکل گرفت و رسوب کرد و هر دولتی که آمد لایه ای بر آن افزود تا بدآنجا که در دولت فعلی نیز شاهدیم لایه جدیدی از این قشر بر قشور سابق افزوده و آنرا را ستبر کرده است.

 

حجاریان درباره دولت دوازدهم نیز تاکید کرده است: گاه صدایی از منازعات بر سر تصرف منابع ملی به بیرون درز می کند در گمانه زنی ها و پروسه چینش کابینه دوازدهم نیز مشاهده کردیم که یکی از وزرا میان معاونین خود تقسیم کار کرد و به آنان ماموریت داد که با نمایندگان لابی کند و رای اعتماد آنها را بخرند.

 

وی همچنین به آنچه خرید رای در انتخاب شهردار تهران می خواند نیز اشاره و گفته است: در جریان معرفی گزینه های شهرداری تهران نیز بعضی برای کسب منصب چنین تقلایی می کنند و می خواهند با تعرفه مشخص رای شورای شهر یا رابطین با اعضا را بخرند.

 

 

تسنیم

106

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top