|
جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ الجمعة ١٨ ربيع الثاني ١٤٤٢ Friday, December 4, 2020
کد خبر: 820510
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ - ۱۸:۲۱
نصب برج تلفن همراه برروی ماه!
یک استارتاپ آلمانی برای پاسخگویی به نیازهای آتی بشر در ماه، بدنبال راه اندازی برج مخابراتی تلفن همراه بر روی ماه است.
کره ماه نصب برج تلفن همراه برروی ماه!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، زمان زیادی از حضور انسان بر روی ماه و نیاز به برقراری ارتباط با زمین می گذرد و آخرین مأموریت به سال 1971 باز می گردد.اما اخیرا علاقه مندی به انجام مأموریت در ماه، بار دیگر افزایش یافته است؛ بخصوص اینکه ماه به عنوان گذرگاهی در مسیر رسیدن به مریخ محسوب می شود.

 

استارتاپ PTScientist درحال برنامه ریزی برای ارسال دو کاوشگر به ماه با استفاده از ماژول ALINA (ناوبری و فرود خودکار) است. طبق برنامه ریزی صورت گرفته، دو ماه نورد (lunar rovers) بوسیله موشک اسپیس ایکس راهی فضا خواهند شد.ین کاوشگرهای رباتیک که با همکاری (شرکت خودروسازی) آئودی طراحی شده اند، دارای 4 چرخ، باتری های قابل شارژ، پنل های خورشیدی و دوربین های HD هستند. آنها همچنین به مسیری برای انتقال داده ها به زمین نیاز دارند.

 

محققان آلمانی قصد دارند از یک راه حل ساده و موجود، موسوم به فناوری LTE استفاده کنند؛ این فناوری همان سیستم مخابراتی بی سیمی است که برای تلفن همراه مورد استفاده قرار می گیرد.


فناوری LTE نسبت به انتقال رادیویی معمول، از مزیت بیشتری برخودار بوده و به برق کمتری نیاز دارد؛ در این شرایط، بیش از آنکه از باتری برای برقراری ارتباط استفاده شود، برای انجام تحقیقات و کاوش استفاده خواهد شد.

 

کارستن بکر، مهندس برق تیم این پروژه تأکید کرد: (با کمک این دو کاوشگر) اطلاعات علمی زیادی را در ماه جمع آوری کرده و با استفاده از فناوری ارتباطی پرسرعت LTE، امکان برقراری ارتباط میان کاوشگرها و ماژول ALINA فراهم شده و از این طریق، این داده ها به زمین مخابره خواهند شد.ماه نوردها حدود 90 وات انرژی را با استفاده از پنل های خورشیدی دریافت می کنند که به نیمی از این انرژی برای حرکت و اکتشاف بر سطح ماه نیاز دارند؛ اما فناوری LTE برخلاف انتقال رادیویی، به انرژی کمتری نیاز دارد که می تواند مورد استفاده کاوشگرها قرار بگیرد.

 

استارتاپ PTScientists از جمله شرکت هایی بود که بصورت رسمی در رقابت ماه X Prize گوگل ثبت نام کرده بود؛ اما اخیرا از این رقابت خارج شده است، چراکه مسئولان تیم معتقدند، هیچ گروهی قادر نیست تا دسامبر 2017 (آذر ماه) کاوشگری را بر سطح ماه فرود بیاورد.

 

محققان آلمانی امیدوارند درصورت موفقیت در اجرای این مأموریت و استفاده از فناوری LTE، یک شبکه کلی ارتباط از راه دور را در ماه ایجاد کنند.

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top