|
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٤ ذو الحجّة ١٤٤١ Tuesday, August 4, 2020
کد خبر: 827907
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۶/۱۵ - ۲۰:۳۰
واکنش ظريف به بحران مسلمانان روهینگیا در ميانمار
وزیر امور خارجه ايران در نامه اي به دبیرکل سازمان ملل متحد خواهان رسيدگي به اوضاع مسلمانان در ميانمار شد.
ظریف واکنش ظريف به بحران مسلمانان روهینگیا در ميانمار
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز به نقل از اسپوتنيک، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در نامه ای به آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، در خصوص بحران مسلمانان روهینگیا در میانمار ابراز نگرانی کرد.

بخشي از متن نامه وزیر امور خارجه ايران به دبیرکل سازمان ملل متحد به شرح ذيل است:
 

"جناب آقای آنتونیو گوترش

دبیرکل محترم سازمان ملل متحد


"مایلم توجه شما را به موضوعی که مایه نگرانی بین المللی شده است جلب نمایم. بر اساس گزارشهای معتبر از جمله اظهارات آقای ویجی نامبیار، مشاور ویژه جنابعالی در خصوص میانمار، در تاریخ ۸ دسامبر ۲۰۱۶، وضعیت اسفبار مسلمانان روهینگیا به گونه ای فزاینده رو به وخامت است. مسلمانان روهینگیا علاوه بر اینکه از مهمترین حق اساسی و اولیه خود یعنی تعلق به سرزمین و دولتی که از آنها حمایت کند محروم شده اند، روزانه در معرض کشتار و رفتارهای خشن و غیر انسانی هستند….


انتظار جامعه جهانی از دولت میانمار آن است که کنترل کامل امور را در روهینگا در دست گرفته و نسبت به حفظ و اعاده حقوق مسلمانان روهینگا به عنوان بخشی از جامعه میانماری اقدام فوری و موثر و بنماید و اجازه ندهد که گروههای افراطی و خشن چهره صلح جویانه آیین بودایی را خدشه دار نمایند.


با توجه به وضعیت نگران کننده مسلمانان روهینگا از جنابعالی و نماینده ویژه تان در امور میانمار انتظار داریم فعالانه با دولت میانمار تعامل نموده و خواست جامعه جهانی و جهان اسلام را مبنی بر لزوم توقف سریع نقض حقوق مسلمانان روهینگیا و دسترسی فوری و بدون مانع کمکهای بشردوستانه به مناطق آسیب دیده را به مقامهای ارشد آن دولت تاکید نمایید…".

 

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top