|
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ الثلاثاء ٣ شوّال ١٤٤١ Tuesday, May 26, 2020
کد خبر: 829775
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۶/۲۲ - ۱۳:۲۹
عملکرد سفارتخانه های ایران زیر ذره بین کمیسیون امنیت ملی
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از ارزیابی عملکرد سفارتخانه های ایران در خارج از کشور خبر داد.
سیدحسین نقوی حسینی عملکرد سفارتخانه های ایران زیر ذره بین کمیسیون امنیت ملی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از ارزیابی عملکرد سفارتخانه های ایران در خارج از کشور خبر داد.

سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به یکی از مصوبات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درابتدای سال 96، توضیح داد: ابتدای سال جاری اعضای کمیسیون امنیت مصوبه ای برای بررسی عملکرد سفارتخانه ها و نمایندگی های ایران در خارج از کشور داشتند.

نماینده مردم ورامین در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگی های ایران در خارج از کشور نقش اساسی در دیپلماسی اقتصادی دارد، ادامه داد: با توجه به اهمیت اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و تاکید بر جذب سرمایه های خارجی، برنامه بازدید از سفارتخانه های ایران در خارج از کشور در نظر گرفته شد.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نظارت بر مسائل سیاسی، امنیتی و سیاست خارجی است، گفت: به دنبال این وظایف اعضای کمیسیون سفرهای داخلی و خارجی متعددی دارند و از موضوع امنیت آب تا عملکرد نمایندگی های ایران در خارج از کشور را رصد می کنند.

این نماینده مجلس عنوان کرد: تعدادی از سفارتخانه‌ها برای بازدید انتخاب شده‌اند تا در صورت وجود مشکلات، نواقص یا انجام اقدامات مورد نیاز بتوان به آنها کمک کرد.

نقوی حسینی با اشاره به ایجاد برخی مشکلات در اقدامات کنسولی برخی کشورهای اروپایی بیان داشت: براساس کنوانسیون وین باید این اقدامات به نحوی صورت گیرد که عزت شهروندان ایرانی حفظ شود به این جهت می خواهیم موضوع به دقت رصد و حل شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی گفت که برای بازدید از سفارتخانه های اولویت بندی صورت گرفته و اسامی بعد از تایید و انجام کارهای اداری اعلام خواهد شد.

 

خانه ملت

202

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top