|
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ الأحد ١٤ ذو القعدة ١٤٤١ Sunday, July 5, 2020
کد خبر: 835046
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۷/۱۶ - ۰۹:۵۷
روزنامه آمریکایی؛
لس آنجلس تایمز: آقای رئیس جمهور بپذیرید که اشتباه کردید
آمریکا و متحدانش بهتر است به دنبال راه هایی باشند تا در مذاکرات جدید، زمان توافق هسته ای را گسترش داده و در این توافق محدودیت هایی را برای برنامه موشکی ایران اعمال کنند
ترامپ لس آنجلس تایمز: آقای رئیس جمهور بپذیرید که اشتباه کردید
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، روزنامه آمریکایی لس آنجلس تایمز در گزارشی با عنوان " آقای رئیس جمهور بپذیرید که در مورد برنامه هسته ای ایران اشتباه کردید" نوشت: هرچند که خود ترامپ بیان کرده است که وی قابل پیش بینی نیست اما گزارش های متعددی بیانگر این هستند که وی پیش از این در گزارشات خود به کنگره در مورد پایبندی ایران به توافق هسته ای اذعان کرده است، همچنین گزارشات زیادی موجود هستند که بیانگر این مطلبند که توافق هسته ای موجب محدود شدن برنامه هسته ای ایران شده است.

 

 

این روزنامه آمریکایی افزود: اکنون به نظر می رسد که آمریکا خواهان عقب نشینی از توافق هسته ای بوده و به دنبال اعمال تحریم هایی علیه ایران است که این عمل می تواند موجب شود که ایران دوباره برنامه هسته ای خود را در پیش گیرد. البته مشاوران ترامپ مدعی این هستند که اعمال تحریم های جدید موجب نخواهد شد که ایران از توافق هسته ای خارج شود بلکه اعمال فشار به تهران موجب انجام مذاکره دوباره و در نهایت انجام یک توافق بهتر با تهران خواهد شد. این سناریویی است که اصلا آینده آن مشخص نبوده و باید علنا اعتراف کرد که ترامپ نمی تواند بپذیرد که در موضع گیری های خود در مورد ایران اشتباه کرده است.

 

این منبع آمریکایی در ادامه نوشت: حقیقت در مورد توافق هسته ای این است که هر چند این توافق کامل نیست اما کاملا به نفع آمریکا رقم خورده است. به هر حال اکنون زمان آن رسیده است که ترامپ گزارشات در مورد پایبندی ایران به برجام را امضا کند و در دو راهی بدی گیر افتاده است. همچنین کاملا پیداست که کنگره نیز خواهان اعمال تحریم های جدید علیه ایران نبوده و به نظر می رسد فشار به ترامپ برای امضای پایبندی ایران به برجام افزایش یافته است.

 

 

این روزنامه آمریکایی در پایان افزود: چیزی که مشخص است این است که فشار آمریکا و متحدانش به ایران می تواند عواقب بدی را در پی داشته باشد. اما باید گفت آمریکا و متحدانش بهتر است به دنبال راه هایی باشند تا در مذاکرات جدید، زمان توافق هسته ای را گسترش داده و در این توافق محدودیت هایی را برای برنامه موشکی ایران اعمال کنند که این روند نیازمند این است که فعلا ترامپ پایبندی ایران به توافق برجام را به امضا برساند. هرچند که ترامپ می خواهد غیر قابل پیش بینی باشد اما باید گفت نباید اقدامی را انجام دهد که منافع آمریکا به خطر بیاندازد.

 

 

 

501

 

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top