|
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ السبت ٧ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Saturday, October 24, 2020
کد خبر: 835210
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۷/۱۶ - ۲۰:۴۱
معاون هماهنگی توسعه فرهنگ قرآنی مطرح کرد؛
تحقق ۲۰ درصدی مطالبه رهبر انقلاب در تربیت حافظان قرآن
بر اساس آمارها تاکنون حداقل ۲۰ درصد از افق ۱۴۱۴ برای تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن محقق شده است.
حافظان قرآن تحقق ۲۰ درصدی مطالبه رهبر انقلاب در تربیت حافظان قرآن
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، محمد انجم شعاع معاون هماهنگی و نظارت راهبردی شورای توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به تشکیل ستاد راهبری حفظ قرآن کریم گفت: سال 90 رهبر معظم انقلاب مطالبه تربیت 10 میلیون حافظ را مطرح کردند که کمتر از یک سال بعد شورای توسعه فرهنگ قرآنی به فکر تشکیل ستادی برای ترویج افتاد که برای تحقق آن 9 جلسه متوالی تا اواخر سال 93 برگزار شد و در آن جلسه مسئولان قرآنی به اتفاق نظر رسیدند که برای چارچوب قطعی برای تربیت حفاظ نیازمند تنظیم سندی در این رابطه هستیم.


وی با بیان اینکه در تیر سال 94 نتایج آن از سوی دبیرخانه ابلاغ شد افزود: برخی از دوستان می‌گویند کار ستاد متوقف بود امّا باید گفت که کار راهبری حفظ به خوبی پیگیری و فعالیت جدی داشت و توقفی نداشتیم.


وی با بیان اینکه در جلسه پیش تا حدودی درباره ریاست ستاد طرح ملی حفظ رایزنی شده که در مجمع نهایی تصمیم‌گیری می شود، گفت: برخلاف آنچه اعلام شد تصمیماتی اتخاذ شد اما در مورد ریاست اتفاق نظر صورت نگرفت. کار تربیت 10 میلیون حافظ سنگین است بر همین اساس باید درست تصمیم‌گیری شود.


انجم شعاع با بیان اینکه 20 درصد از مطالبات رهبر انقلاب در تربیت 10 میلیون حافظ قرآن محقق شده است، تصریح کرد: بر اساس آماری که به دستمان رسیده حدود 2 میلیون حافظ قرآن یک جزء تا کل قرآن تربیت شده‌اند.
 

وی در ادامه به برگزاری نشست مشترک استانها اشاره کرد و گفت: این جلسه چهارشنبه 19 شهریور در البرز برگزار می‌شود در این جلسه سعی داریم با گزارش‌های استانها وضعیت موجود را احصاء کنیم. بر اساس برخی گزارش‌ها تا 7 میلیون حافظ هم آمار داشتیم امّا به طور حتم این تعداد هم پوشانی دارد که قرار است نرم‌افزار طرح ملی حفظ طوری طراحی شود تا بتوانیم تعداد دقیق حافظان پیوسته و موضوعی قرآن را احصا کنیم.


معاون هماهنگی و نظارت راهبردی شورای توسعه فرهنگ قرآنی با بیان اینکه هرگاه دستگاه‌های متولی موجی را ایجاد کردند توانستیم حفظ را تعمیم دهیم گفت: امروز صداوسیما به ویژه شبکه قرآن و معارف سیما باید فرهنگسازی کند اگر هر روز شبکه‌های مختلف وارد این عرصه شوند به طور حتم در افق 1414 تربیت 10 میلیون دور از انتظار نیست.


انجم شعاع با بیان اینکه بر اساس روند پیش رو با همکاری رسانه‌ها 6 ماه آینده خبرهای خوبی از ستاد ملی حفظ داریم گفت: برخی تصور می‌کنند تربیت 10 میلیون حافظ امکان پذیرنیست در حالی که اوایل انقلاب سالی 3 میلیون نفر باسواد شدند و تا پایان سال 72 تعداد پیشنهادی محقق شد. بسترهای کار باید بیشتر موردتوجه قرار گیرد که امیدواریم در افق تعیین شده به اهداف خود در زمینه تربیت حفاظ برسیم.

 

تسنیم

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top