|
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ السبت ١٢ ربيع الثاني ١٤٤٢ Saturday, November 28, 2020
کد خبر: 835295
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۷/۱۶ - ۲۱:۵۹
توضیح سفیر آلمان درباره پوسترهای «آری به برجام»
سفیر آلمان در تهران درباره نصب پوسترهای "آری به برجام" بر روی دیوار این سفارتخانه توضیحاتی ارائه کرد.
سفیر آلمان در تهران توضیح سفیر آلمان درباره پوسترهای «آری به برجام»
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، "میشائیل کلور- برشتولد" سفیر جمهوری فدرال آلمان در تهران، در رابطه با پوسترهای اطلاعاتی "آری به برجام" سفارت آلمان در تهران، امروز 16 مهر ماه اعلام کرد:


"با پوسترهای اطلاعاتی مان در خصوص "آری به برجامِ" سفارت آلمان در تهران، می‌خواهیم برای عموم مردم ایران مشخص کنیم که آلمان تا چه اندازه برای حفظ و اجرای برجام تلاش می‌کند.


آلمان جزو شش کشوری‌ است که در سال 2015 و پس از سال ها تلاش دیپلماتیک موفق شدند به مناقشه‌ی مربوط به برنامه‌ی اتمی ایران پایان دهند. توافق لحاظ شده در برجام نمونه‌ی بارزی‌ است که نشان می‌دهد منازعات پیچیده‌ی بین المللی را چگونه می‌توان به صورت مسالمت‌آمیز حل و فصل کرد. ما آن زمان همراه با فرانسه، بریتانیا، ایالات متحده، چین و روسیه نشان دادیم که دیپلماسی و گفتگو، قوی‌تر از جدال و کشمکش عمل می‌کند.


آلمان با وجود صداهای مخالفی که شنیده می‌شوند، کماکان بر حفظ و اجرای برجام اصرار دارد. آقای زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه آلمان، همواره و البته آخرین بار همین امسال و در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک بر این موضوع تأکید کرده است. همکارم، آقای پتر ویتیش، سفیر آلمان در ایالات متحده، از هر فرصتی در واشنگتن استفاده می‌کند تا موضع ما را تشریح و برای جلب نظر موافق دیگران تلاش کند، یعنی دقیقاً همان کاری که من در تهران به آن مشغولم. پوسترهای ما مؤید موضع و تلاش های دیپلماتیک ما به خصوص در چند ماه و هفته‌های اخیر هستند.


من بر این باورم که بیش از هر زمان دیگری باید بر گفتگو و دیپلماسی تأکید کرد. همه‌ی اعضای برجام مسولیت دارند که برای موفقیت آن تلاش نموده و به آن به مثابه نمونه‌ای بارز در حل و فصل مسالمت‌آمیز منازعات از طریق گفتگو و فقط گفتگو بنگرند. "


سفارت آلمان در تهران مجموعه‌ای از پوسترها با شعار "آری به برجام" تهیه نموده است که دربردارنده گفته‌های آقای زیگمار گابریل وزیر امور خارجه‌ی آلمان، آقای میشائیل کلور- برشتولد سفیر آلمان در تهران و آقای پتر ویتیش سفیر آلمان در ایالات متحده در واشنگتن بوده و برای حفظ و اجرای برجام تبلیغ می‌کنند. پوسترها در امتداد دیوار سفارت آلمان در تهران و در قلب پایتخت ایران و در کنار تصاویر مناظر دیدنی آلمان به نمایش گذاشته شده‌اند.


این پوسترها ضمن این که همگی با عنوان واحد "به خاطر حفظ و اجرای معاهده اتمی وین میان ایران با چین، فرانسه، آلمان، روسیه، بریتانیا، ایالات متحده، اتحادیه اروپا و با تصویت قطعنامه 2231 (2015) شورای امنیت سازمان ملل متحد" حاوی سخنان ذیل می‌باشد:


آقای زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه آلمان بعد از نشست اعضای 1+5 با ایران در 30 شهریور در نیویورک:


"ما به شدت مخالف به خطر انداختن پیمان هسته‌ای با ایران هستیم، و صد البته خواهان فسخ آن نیز نیستیم، چه امروز و چه فردا."


آقای میشائل کلور- برشتولد، سفیر آلمان در تهران، در تاریخ 13 مهر 1396 در تهران گفت:


"برجام دستاورد بزرگی‌ است و آلمان به آن پایبند می باشد. ما هر آن چه در توان داریم به کار خواهیم بست تا این دستاورد حفظ شود. ما به سعی و تلاش خود ادامه می‌دهیم تا مردم ایران و خانواده‌هایشان از تمامی پتانسیل برجام در زندگی روزمره خود بهره‌مند شوند."


پتر ویتیش، سفیر آلمان در ایالات متحده آمریکا، در کنفرانس مطبوعاتی شورای آتلانتیک در خصوص موضوع "اروپا و پیمان اتمی با ایران" در 25 سپتامبر 2017 در واشنگتن عنوان کرد:


"ما علاقه مند هستیم، و این در واقع ما اولویت اصلی ماست، تا موفقیت پیمان هسته ای با ایران ادامه پیدا کند. (...) ما معتقدیم هیچ جایگزین صلح آمیز عملی برای این پیمان وجود ندارد."

 

تسنیم

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top