|
یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ الأحد ١٣ ربيع الثاني ١٤٤٢ Sunday, November 29, 2020
کد خبر: 835331
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۷/۱۷ - ۱۱:۳۰
درجریان رسیدگی به پرونده قتل صورت گرفت؛
روایت سربازکلانتری از شلیک به دزد فراری
مأمور جوان یکی از کلانتری‌های پایتخت که در یکی از نخستین مأموریت‌هایش یک دزد فراری را با شلیک گلوله از پا درآورده بود صبح دیروز برای دومین بار در برابر قضات شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران ایستاد. در این جلسه یک سرباز وظیفه به‌عنوان شاهد آنچه را که رخ داده بود برای دادرسان شرح داد.
سلاح تیراندازی1 قتل1 روایت سربازکلانتری از شلیک به دزد فراری
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، دو سال پیش دزد جوانی در جریان تعقیب وگریز و زمانی که سوار بر خودروی پراید یشمی رنگی بود با شلیک مأمور پلیس از پا درآمد. در ادامه نیز کارشناس‌های انتظامی و قضایی، شلیک این افسر را براساس قوانین و مقررات مربوط به استفاده از سلاح، غیر قانونی تشخیص دادند و با صدور کیفرخواست، افسر کلانتری به اتهام قتل بازداشت شد. در نخستین مرحله از محاکمه، متهم در دفاع از خود گفت: «من برای نجات خودم شلیک کردم. چرا که سارق با خودرو به طرف من که پیاده بودم می‌آمد وقصد کشتنم را داشت که با شلیک گلوله خواستم متوقف شود اما تیر شلیک شده به او خورد. صبح دیروز هم برای دومین بار جلسه رسیدگی به این پرونده در شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی زالی و با حضورقاضی اسلامی -مستشار دادگاه- برگزار شد.


در این جلسه سرباز وظیفه هم به‌عنوان شاهد حضور داشت و به‌عنوان مطلع در جایگاه قرار گرفت. او گفت: «من دیدم که سارق به طرف رئیسم رفت اما فکر نکنم او قصد زیر گرفتن این افسر را داشت. بلکه می‌خواست از مقابلش دور بزند.» پس از اظهارات این شاهد، وکیل متهم در جایگاه قرار گرفت و در دفاع از او به قضات گفت: «موکلم در حالی شلیک کرده است که اگر این کار را انجام نمی‌داد کشته می‌شد. چون سارق آنقدر هول بود که فقط به‌دنبال راه فرار از مهلکه می‌گشت. و...


پس از اعلام ختم جلسه قضات وارد شور شدند تا درباره این افسرجوان تصمیم‌گیری کنند.

ایران

110

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top