|
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ السبت ١٢ ربيع الثاني ١٤٤٢ Saturday, November 28, 2020
کد خبر: 835468
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۷/۱۷ - ۱۲:۰۰
جشن روز کودک با حضور کودکان کار ایرانی و افغانستانی
روز نخست جشنواره «بال‌های کاغذی» با حضور کودکان کار ایرانی و افغان در کتابخانه ملی برگزار شد.

جشن روز جهانی کودک با حضور کودکان کار جشن روز کودک با حضور کودکان کار ایرانی و افغانستانی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 

به گزارش جام نیوز، سمیه سادات هاشمی رییس گروه خدمات ویژه معاونت کتابخانه سازمان اسناد و کتابخانه ملی درباره برگزاری جشن روز کودک در سازمان اسناد و کتابخانه ملی گفت: روز اول جشنواره «بال‌های کاغذی» به مناسبت هفته جهانی کودک برگزار شد. در مجموع و در این چهار روز ۴۰۰ کودک ایرانی و اتباع خارجی در گروه‌های ۱۰۰ نفره در دو نوبت صبح و بعدازظهر از موسسات حامیان کودکان بدسرپرست و بی‌سرپ‍رست به کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان می‌آیند و ما میزبان آنان خواهیم بود.

 

او در ادامه در تشریح برنامه های سازمان اسناد و کتابخانه ملی در این چهار روز برای کودکان دعوت شده گفت: در ابتدای ورود با این کودکان به صورت ساده و کودکانه و مختصر درباره کتابخانه صحبت می‌شود. با این کار ذهن کودک را برای آشنایی با کتاب آماده می‌کنیم.

 

او افزود: پس از این مرحله کودکان در دو گروه 25 نفره به دو کارگاه آموزشی داستان‌نویسی و صحافی برده می‌شوند. در کارگاه داستان‌نویسی که برای هرروز یک شاعر و یا نویسنده کودک دعوت شده است، نحوه داستان‌گویی و داستان‌نویسی آموزش داده می‌شود. پس از آن هم یکی از کتاب‌های نویسنده با اسم خود کودک و امضای نویسنده به عنوان هدیه به کودک داده می‌شود.

 

هاشمی ادامه داد: پس از حضور در این کلاس آموزشی، کودکان در کارگاه صحافی قرار می‌گیرند و به صورت مرحله به مرحله با کار صحافی آشنا می‌شوند و آن را انجام می‌دهند و در آنجا آموزش می‌بینند که یک کتاب یا دفتر چگونه صحافی می‌شود. پس از این مرحله نیز جابه‌جایی بین دو گروه انجام می‌شود و همین مراحل نیز تکرار می‌شود.

 

رییس گروه خدمات ویژه معاونت کتابخانه سازمان اسناد و کتابخانه ملی گفت: یک گروه نمایشی به صورت نمایش مباحث حقوقی مرتبط با کودکان را به صورت ساده‌شده برای آنان نمایش می‌دهد. این راه می‌تواند روش خوبی برای یادگیری کودکان از حقوق خود باشد. پ‍س از این مرحله هم یک کیک برای کودکان آماده شده است و به صورت نمادین جشن تولدی برای آن‌ها گرفته می‌شود. زیرا بسیاری از این کودکان حتی از تاریخ تولد خود آگاه نیستند و تا کنون چنین مراسمی را تجربه نکرده‌اند.

 

او اظهار کرد: در نهایت هم پس از صرف غذا به آن‌ها بسته‌های فرهنگی که شامل مداد رنگی و دفتر نقاشی است، هدیه داده می‌شود. در این چهار روز این روند برای 400 نفر کودک دعوت‌شده ادامه خواهد داشت.

 

ایسنا

115

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top