|
پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ الخميس ١٧ ربيع الثاني ١٤٤٢ Thursday, December 3, 2020
کد خبر: 835514
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۷/۱۷ - ۱۷:۰۰
پاتک پلیس تهران به ۱۱۶ سارق
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از اجرای طرح امنیت محله محور در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: در این عملیات ۱۱۶ سارق در قالب ۲۷ باند شناسایی و دستگیر شدند.
سارق پاتک پلیس تهران به ۱۱۶ سارق
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، سردار حسین رحیمی با اشاره به اجرای یکی دیگر از طرح های امنیت محله محور با همکاری پلیس آگاهی در جمع خبرنگاران گفت: از ۲۴ ساعت گذشته همکارانم در پلیس آگاهی با اجرای طرح رصد متهمان سابقه دار و همچنین رصد فعالیت های مجرمانه متهمان موفق شدند ۱۱۶ سارق را شناسایی کنند که این افراد در قالب ۲۷ باند سرقت و کیف قاپی در سطح شهر تهران فعالیت می کردند.

 

وی با اشاره به اینکه از این تعداد ۱۵ باند به صورت باند زورگیری فعال بودند، افزود: ۴ باند سرقت مغازه و ۷ باند سرقت خودرو و همچنین یک باند سرقت مسلحانه که بین سه تا پنج نفر عضو داشتند، شناسایی و دستگیر شدند.

 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اعلام اینکه در میان دستگیر شدگان شب گذشته ۱۱ محکوم فراری نیز شناسایی و دستگیر شدند، افزود: مقدار اموال شناسایی شده از متهمان میلیون ها تومان است که اموال در حال حاضر شناسایی و در اختیار پلیس آگاهی است.

 

سردار رحیمی همچنین به کشف سه انبار بزرگ دپوی کالاهای قاچاق در سطح شهر تهران اشاره کرد و ادامه داد: در این انبارها، هزاران کارتن کالای قاچاق به ویژه کفش و لباس، داروهای بدنساز قاچاق و تقلبی و مواد غذایی انبار شده بود که ارزش ریالی آن بیش از هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

 

وی به انهدام باند جعل اسناد دولتی و مهرهای سازمان ها و ادارات آموزشی و خدمات رسان اشاره کرد و تصریح کرد: اعضای این باند ۱۰ نفر بودند که به صورت شبکه ای اقدام به جعل می کردند. اسنادی که از محل اختفای این متهمان کشف شده نشان می دهد مهری وجود نداشته که این افراد اقدام به جعل آن نکرده باشند. از مدرک پایان دوره سوم متوسطه تا مدرک فوق لیسانس دانشگاه های دولتی و آزاد در بین مدارک مکشوفه از اعضای این باند قابل مشاهده است. همکارانم بعد از یک هفته رصد اطلاعاتی موفق شدند همه ۱۰ عضو این باند را شناسایی و دستگیر کنند. در حال حاضر تلاش برای شناسایی رابطان دولتی این باند در دستگاه ها ادامه دارد.

 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه همه اعضای این باند شب گذشته در مخفیگاهشان در مرکز تهران شناسایی شده اند تأکید کرد: بررسی ها نشان می دهد مدارک جعل شده از سوی این باند به ادعای خودشان دارای هولوگرام بوده و درصد خطای آن در زمان ارائه بسیار پائین اعلام شده است.

 

سردار رحیمی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره لزوم حضور مأموران پلیس به ویژه مأموران یگان ویژه در ایستگاه های مترو و معابر پایتخت گفت: حضور پلیس دو بعد دارد، دو دسته از مردم نسبت به دیدن پلیس واکنش نشان می دهند. شهروندان قانونمدار با دیدن پلیس احساس آرامش می کنند از سوی دیگر، افرادی که مجرم ومتهم هستند با دیدن مأموران پلیس دچار ترس و وحشت می شوند. قصدمان این است که احساس امنیت را با حضور مأموران در معابر افزایش دهیم. همانطور که در اول مهر با حضور همه مأموران باعث کاهش ترافیک و تسهیل در تردد شهروندان شدیم، دوست داریم خلاء های شهر را پر کنیم و حضور پلیس را آرامش بخش می دانیم.

جام جم

110

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top