|
پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ الخميس ٧ جمادى الثانية ١٤٤٢ Thursday, January 21, 2021
کد خبر: 835528
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۷/۱۷ - ۱۵:۰۱
مستند جذاب «کره شمالی» روی میز تدوین
مجموعه مستند «کره شمالی» با هدف انعکاس واقعیت های موجود در این کشور با همکاری مشترک سه شبکه برون مرزی پرس تی وی، هیسپان تی وی و العالم در حال تولید است.
رهبر کره شمالی  مستند جذاب «کره شمالی» روی میز تدوین
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، مجموعه مستند «کره شمالی» با هدف آشنایی با زندگی و فرهنگ مردم کره شمالی و انعکاس واقعیت های موجود در این کشور با همکاری مشترک سه شبکه برون مرزی پرس تی وی، هیسپان تی وی و العالم در حال تولید است.

حمیدرضا بابایی مدیر دفتر شبکه پرس تی­وی در تهران و مسئول هماهنگی تولید این مستند با اشاره به آغاز مراحل تولید مستند «کره شمالی» از فروردین ماه سال جاری گفت: گام اول در تولید این مستند ایجاد ارتباط با مسئولان سفارت کره شمالی در تهران بود که با همکاری خوبی از سوی آنها مواجه شدیم و به نحو شایسته ­ای امکان حضور تیم برنامه­ ساز ایرانی در کره شمالی فراهم شد.

وی به حضور گروه خبری ۷ نفره ایرانی در این کشور طی روزهای اواخر شهریور ماه و اوایل مهر ماه اشاره کرده و افزود: حضور یک گروه خبری با این تعداد در کشور کره شمالی بی سابقه بوده است و به لحاظ امکانات و خدماتی که در اختیار ما قرار داده شد و همکاری همه جانبه ­ای که از سوی مسئولان کره شمالی صورت گرفت، بسیار حایز اهمیت بوده و از نظر حرفه­ ای از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

بابایی هدف اصلی تولید مستند «کره شمالی» را انعکاس واقعیت­ های موجود در کره شمالی و شفاف­سازی اطلاعات اغراق ­آمیزی که رسانه ­های بین­ المللی از این کشور منتشر می­ کنند، عنوان کرده و توضیح داد: طی ۱۰ روز حضور گروه خبری ایرانی متشکل از تهیه کننده، مسئول هماهنگی، سه خبرنگار از شبکه­ های پرس تی­وی، هیسپان تی­ وی و العالم و دو مستندساز در کشور کره شمالی از مراکز مختلف این کشور از جمله مراکز نظامی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بازدید کرده و به تهیه گزارش ­های مختلف از مسئولان و مردم این کشور پرداختیم و در طول این سفر با واقعیت ­هایی مواجه شدیم که به طور غیرواقعی از سوی رسانه­ های بین­ المللی انعکاس داده شده است.

مدیر دفتر شبکه پرس تی ­وی در تهران همچنین در مورد شرایط زندگی اجتماعی مردم کره شمالی اظهار کرد: مردم این کشور در شرایط بسیار خوبی زندگی می­ کنند و از امکاناتی همچون مسکن، بهداشت و درمان و آموزش و پرورش به طور رایگان برخوردارند و دولت این کشور خدمات کاملاً رایگان و مناسبی به جمعیت حدود ۳۰ میلیون نفری آن ارائه می ­دهد.

وی در مورد گزارش ­های تهیه شده در راستای تولید مستند «کره شمالی» نیز گفت: تاکنون سه گزارش به زبان انگلیسی از شبکه پرس تی­وی، ۲ گزارش به زبان اسپانیایی از شبکه هیسپان تی ­وی و ۲ گزارش به زبان فارسی از شبکه خبر پخش شده است و بقیه گزارش ­ها نیز به مرور پخش خواهد شد.

به گفته بابایی، ماحصل سفر گروه برنامه ساز ایرانی به کره شمالی در قالب مستندهای ۱۰ دقیقه ­ای به ارائه گزارش ­های کامل با نگاه عمیق در زمینه ­های مختلف زندگی اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی مردم و کشور کره شمالی تهیه و تولید خواهد شد. همچنین تهیه یک سفرنامه به زبان­ های انگلیسی، اسپانیایی و عربی در دستور کارگروه تولید این مستند قرار دارد.

 

العالم

506

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top