|
پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ الخميس ١٧ ربيع الثاني ١٤٤٢ Thursday, December 3, 2020
کد خبر: 835619
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۷/۱۸ - ۱۳:۰۰
نجات یک زن از قصاص
زن زندانی متهم به قتل عمد که محکوم به قصاص شده بود، با تلاش و پیگیری اعضای شورای حل اختلاف مستقر در زندان زنان، از چوبه دار رهایی یافت.
قصاص نجات یک زن از قصاص
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز از روابط عمومی شورای حل اختلاف استان تهران، بنا بر گزارش ارسالی از شعبه شورای حل اختلاف مستقر در زندان زنان شهرری، متهم «م.آ» که در تاریخ 12 اردیبهشت سال 90 به اتهام قتل عمد به موجب حکم صادره از دادگاه کیفری یک استان تهران محکوم به قصاص شده و حکم صادره از سوی شعبه 27 دیوانعالی کشور نیز مورد تأیید قرار گرفته بود با تلاش پیگیرانه همکاران شورای حل اختلاف زندان زنان شهرری در تاریخ 25 مرداد سال 96 آزاد و به آغوش خانواده بازگشت.

 

دایره نظارت و شورای حل اختلاف ویژه ندامتگاه شهرری به منظور اخذ رضایت شکات، در چندین مرحله و طی زمان بیش از 5 سال از طریق مذاکرات تلفنی، حضوری در زندان و منزل اولیای دم موفق به گرفتن رضایت از آنان به شرط پرداخت 400 میلیون تومان شدند.

 

اعضاء محترم شورای حل اختلاف مستقر در ندامتگاه زنان شهرری با سرپرستی خانم خاکی قاضی شعبه در خصوص این پرونده مجدداً اقدام به مذاکراتی درباره تخفیف مبلغ مورد توافق کرده و در نهایت اولیای دم در تاریخ 25 مرداد سال 96 با حضور در دفترخانه اسناد رسمی شماره 217 تهران رضایت خود را نسبت به عفو و بخشش زندانی «م . آ» در قبال دریافت 380 میلیون تومان اعلام کردند.

 

200 میلیون تومان از مبلغ مذکور به موجب چک صادره از سوی انجمن حمایت از زندانیان و مابقی به صورت نقد تحویل اولیای دم شد و لذا پرونده مددجو با صدور قرار موقوفی اجرای مجازات از سوی سرپرست اجرای احکام ناحیه 27 در جهت اعمال ماده 612 قانون مجازات اسلامی به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد.

جام جم

110

کلیدواژه ها:
زن  |  نجات  |  قصاص  |  چک  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top