|
پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ الخميس ٥ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Thursday, October 22, 2020
کد خبر: 835724
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۷/۱۸ - ۱۴:۵۸
افشاگری مربی استقلال / رحمتی خودش رو هواست
در روزهای اخیر این طور گفته شود بیژن طاهری به دلیل کار در مدرسه فوتبال رحمتی به کار در کادر فنی تیم استقلال دعوت شده است! این حرف بدجوری بیژن طاهری را عصبانی کرده است.
سید مهدی رحمتی افشاگری مربی استقلال / رحمتی خودش رو هواست
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، بیژن طاهری در مصاحبه ای با گل بی پرده عصبانیت خود را بروز داد که به اتفاق این مصاحبه را می خوانیم: 

*داستان شما و استقلال به کجا کشید؟

هنوز به هیچ جا کشیده نشده است و به ما زنگ نزده‌اند که سر تمرین برویم. اصلا هم مهم نیست چون هدف ما کمک به استقلال بود. بحث اصلا این نبود که به کادر فنی برویم بلکه خود کمیته فنی تشخیص داد که ما به تیم برویم. ما می‌خواستیم به استقلال کمک کنیم و حالا یک جور دیگر به تیم کمک می‌کنیم. ما می‌خواستیم استقلال از این وضعیت خارج شود و سر و سامان بگیرد. مگر من قبلا در استقلال بودم که همیشه از تیم حمایت می‌کردم؟ البته اگر انتقادی هم بوده، گفته‌ام. من هرچه دارم از استقلال است و اعتبارم را از استقلال دارم. من این چیزها را می‌دانم پس نامردی است که بگویم الان که من نیستم، استقلال هم نباشد. من استقلال را به خاطر خودش دوست دارم و دوست دارم استقلال موفق باشد.

 

*چرا وقتی اسم شما به عنوان دستیار شفر مطرح شد، جو سنگینی علیه شما به راه افتاد؟

دلیل خاصی ندارد. هر کس دیگری هم مطرح می‌شد، این جو بود. الان هر کسی را بیاورند همین جو وجود دارد. این فرهنگ در مملکت ما وجود دارد و هر کسی را بیاوری چنین جوی هست. البته یکسری هستند که فوتبال را می‌فهمند و منطقی صحبت می‌کنند اما عده‌ای هم در فضای مجازی از یک نفر خاص حمایت می‌کنند که به استقلال بیاید و او هم بیاید همین جو به وجود می‌آید. این جو به خاطر شخص من نبوده؛ من که میوه‌فروش نبودم و در فوتبال بوده‌ام و از مدرسه فوتبال آمده‌ام و در همه راه‌ها مربیگری کرده‌ام تا به لیگ برتر رسیده‌ام.

 

*منظورتان از حمایت از یک فرد خاص در فضای مجازی فرهاد مجیدی بود؟

اصلا عیبی ندارد. مگر ما چند تا فرهاد مجیدی و ناصر حجازی داریم؟ مجیدی اسطوره باشگاه است و بیشتر از من برای استقلال زحمت کشیده است و مردم همین را می‌گویند. خودم موافق حضور فرهاد مجیدی هستم و اگر در کمیته فنی مطرح شود، اولین کسی هستم که به فرهاد رای می‌دهم. ما که نگفتیم فرهاد مجیدی نباشد، اصلا صحبتی در این رابطه نشده و همیشه هم گفته‌ام فرهاد اسطوره و سرمایه باشگاه استقلال است.

 

*شایعه شده بود رحمتی شما را به استقلال آورده است. در این رابطه چه صحبتی دارید؟

حسین ترابپور به من گفت مدرسه فوتبال دارم که به نام رحمتی و آکادمی دروازه‌بانی است و امسال بخش فوتبال را هم به دروازه‌بانی اضافه کرده‌ایم و بیا کمک کن و من هم هرچند خیلی گرفتار بودم اما رفتم و به دوستم کمک کردم. بعد هم رحمتی خودش رو هواست و خودش را نمی‌خواهند بعد مرا آورده؟ آن موقع رحمتی اخراج شده بود و بعد آمد سر تمرین و چطور مرا به استقلال آورده است؟ اگر رحمتی مرا دوست داشته چرا در این هفت، هشت ساله مرا به تیمی نبرده است؟

 

*پس بحث حضور شما در استقلال هیچ ارتباطی به رحمتی نداشت؟

من وابسته به بازیکن نیستم. من هفت سال با فرهاد کاظمی کار کردم و از فرهاد کاظمی یاد گرفتم که به بازیکن باج ندهم. در فوتبال ایران اگر یک روز هم کار می‌کنی باید قوی کار کنی و اگر رفاقت کنی، بازیکن نابودت می‌کند. ما رفاقتی با کسی نداریم. ما مربی هستیم و آنها بازیکن هستند. من این همه سال مربی بوده‌ام و ابراهیم صادقی، حسین کاظمی، پیروز قربانی، وحید طالب‌لو و خیلی‌های دیگر شاگردان من بوده‌اند و همه بچه‌ها با من تماس دارند چون بین ما احترام متقابل بوده است. اینکه بگویند رحمتی مرا به استقلال برده حرف چیپی است. ما اینقدر بدبخت شده‌ایم که رحمتی ما را به استقلال ببرد؟ من به مدیر باشگاه هم آویزان نمی‌شوم. می‌دانید چرا در فضای مجازی گفتند که من کجا بوده‌ام و از کجا آمده‌ام؟ چون حاشیه نداشتم و این حرف‌ها را زدند. من از سال 83 در پیکان مربیگری کرده‌ام و در صباباتری و تیم‌های دیگر کار کرده‌ام. سهراب و یحیی بازیکنان من بودند و آنها الان سرمربی هستند پس چطور مرا نمی‌شناسید چون فوتبال را نمی‌شناسید.

 

*شفر همچنان بدون دستیار است. به عنوان عضو کمیته فنی تکلیف چیست؟

الان ما را صدا کنند و رزومه مربیان پیشکسوت را بیاورند و بگویند که از بین آنها بهترین گزینه را انتخاب کنید؛ چطور رزومه مربیان خارجی را آوردند و شفر را از بین آنها انتخاب کردیم و اگر دنبال دستیار باشند هم من می‌گردم و بهترین گزینه را انتخاب می‌کنم. اگر فرهاد مجیدی هم جزو گزینه‌ها باشد، من صراحتا می‌گویم که انتخاب اولم فرهاد مجیدی خواهد بود.

 

*استقلال با شفر به ساحل آرامش می‌رسد؟

از این همه تلاش و حرف و حدیث هدف‌مان همین بود. مطمئن باشید شفر باتجربه و کار کرده است و در آفریقا کار کرده که امکانات‌شان مثل ماست و در امارات هم بوده و سرد و گرم فوتبال را چشیده و می‌تواند به استقلال کمک کند. استقلال بازیکنان خیلی بزرگی دارد و بدشانسی منصوریان این بود که اینها با هم مصدوم شدند.

 

*مربیان آلمانی در استقلال تا حالا جواب نداده‌اند. فکر می‌کنید شفر جواب بدهد و موفق بشود؟

آن زمان گذشت. آخرین مربی آلمانی در استقلال کخ بود که شهرت شفر را نداشت. شفر شهرت جهانی دارد و کخ را فقط در آلمان می‌شناختند ضمن اینکه آن زمان مدیریت فوتبال اینقدر قوی نبود و مردم هم الان فوتبال را خیلی خوب می‌فهمند. مطمئن هستم که شفر موفق می‌شود چون استقلال بازیکنان بزرگی دارد و مربی‌ای هم که بازیکن بزرگ داشته باشد، موفق می‌شود.

110

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات

جادو جنبلش در حد قالیچه سحر امیز نیستا

پاسخ

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top