خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ الثلاثاء ٦ شعبان ١٤٤١ Tuesday, March 31, 2020
کد خبر: 847565
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ - ۱۶:۳۶
نشنال اینترست؛
جنگ‌هایی که باعث افتخار نیست/ پایانی تلخ برای سربازهای آمریکایی!
«پرزیدنت ترامپ باید تلاش کند تا در سال های پیش رو، جنگ های بلند مدت را به پایان برساند؛ نه آنکه جنگ هایی جدید به راه بیاندازد...»
سربازهای آمریکایی در گل مانده جنگ‌هایی که باعث افتخار نیست/ پایانی تلخ برای سربازهای آمریکایی!
به این مطلب امتیاز دهید
66.7% 33.3% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، پایگاه آمریکایی نشنال اینترست (National Interest) با انتشار گزارشی تحت عنوان "جنگ بی پایان، برای سربازهای آمریکایی افتخار نیست" به انتقاد از سیاست های جنگ افروزانه آمریکا در سراسر دنیا، همچنین در مقابل ایران پرداخته است.


در این  گزارش می خوانیم:
««"اخیرا روز یادبود کهنه سربازان آمریکایی"** را پشت سر گذاشتیم. این مراسم سنتی هرگز تغییر نمی کند؛ سیاستمدارانی که در ارتش و نیروهای مسلح خدمت نمی کنند، جنگ های غیر ضروری را آغاز می کنند و باعث کشته شدن پرسنل نظامی می شوند و پس از آن نیز چنین مراسم هایی برای یادبود آن ها برگزار می شود.


روشن است که گاهی اوقات شروع یک جنگ برای واشنگتن ضروری است؛ اما غالبا این طور نیست. با وجود ادعاهای بی پایان مبنی بر اینکه ما در دنیایی خطرناک زندگی می کنیم حقیقت آن است که آمریکا کاملا در امنیت است و خطر بزرگی ایالات متحده را تهدید نمی کند.


تنها روسیه از زرادخانه هسته ای قابل مقایسه با آمریکا برخوردار است که آن هم در صورت حمله به آمریکا با حمله متقابل رو به رو خواهد شد. از نظر سلاح های متعارف نیز روسیه و چین پس از آمریکا در قرار دارند؛ در عین حال این کشورها از نظر ارتباطات استراتژیک نسبت به آمریکا بسیار محدودتر هستند و واشنگتن تقریبا با تمام قدرت های صنعتی جهانی متحد است.


کشورهایی که آمریکا آن ها را "حکومت های سرکش" می خواند مانند کره شمالی و ایران نیز برنامه ای برای حمله به آمریکا ندارند. در واقع آن ها به دنبال دفاع از خود در مقابل حمله احتمالی آمریکا هستند. روشن است وقتی واشنگتن دائما به دنبال تغییر رژیم در کشورهایی است که در لیست سیاه خود قرار داده است، "کیم جونگ اون" باید برای دفاع از حکومت خود به دنبال ساخت یک سپر دفاعی باشد؛ این اقدامی منطقی است، هر چند برخی آن را خودکشی می خوانند.

 

شاید بزرگترین چالش امنیتی آمریکا، تروریسم باشد. اما به عراق نگاه کنید؛ پس از حمله واشنگتن به این کشور که موجب بالا گرفتن جنگ فرقه ای در این کشور شد، تروریسم شروع به رشد کرد. مداخله در امور دیگر کشورها، حمله و اشغال کشورهای دیگر راه حل مبارزه با تروریسم نیست.

 

آمریکا نباید به دنبال دشمن تراشی برای خود باشد؛ به عنوان نمونه در یمن، آمریکا در حال کمک کردن به حاکمان سرکوبگر و بی بند و بار عربستان سعودی در قتل عام مردمی است که هرگز اقدامی علیه آمریکا انجام نداده اند.

 

مردم یمنی به خوبی می دانند چه کسی بمب هایی که بر سرشان فرود می آید را در اختیار عربستان سعودی قرار داده و به نیروی هوایی عربستان برای هدف گرفتن یمن کمک کرده و به جنگنده های سعودی سوخت رسانی می کند.

 

جای هیچ تعجبی نیست که در آینده یک شهروند یمنی، عملیاتی را برای کشتن مردم ایالات متحده ترتیب دهد.

 

آمریکا به صورت مداوم در جنگ های مختلف حضور دارد؛ در کشورهایی که مردم آمریکا از آن خبری هم ندارند. جنگ در افغانستان در حال وارد شدن به 17 سالگی خود است. پرسنل نظامی آمریکا همچنان در عراق حضور دارند. آن ها در سوریه در حال مبارزه اند، در فیلیپین، در سراسر آفریقا از جمله نیجر که 4 نیروی ارتش آمریکا اخیرا جان خود را در آنجا از دست داده اند. پهپادهای جنگی آمریکا در پاکستان، سومالی و یمن در حال عملیات هستند.

 

اکثر جنگ های کوچکی که آمریکا در سراسر جهان پیگیری می کند، بر امنیت آمریکا نیافزوده است؛ مانند حمایت آمریکا از دیکتاتوری صدام حسین؛ بویژه حمله متجاوزانه او به ایران در گذشته.

 

پس از آن نیز حمله جرج بوش به عراق فاجعه بار بود و موجب گسترش اختلافات فرقه ای و ایجاد فضایی مناسب برای رشد داعش شد. در نهایت نیز این جنگ به نفع ایران تمام شده و موجب توسعه نفوذ ایران در عراق شد.

 

زنان و مردانی که به عنوان نیروهای ارتش آمریکا خدمت می کنند، وظایفی بزرگی را در شرایط سخت انجام می دهند؛ اما سیاستمداران آمریکایی از تعهد و شجاعت آن ها سوء استفاده می کنند. گویا سیاستمداران ما فراموش کرده اند که آمریکا یک "جمهوری" است نه یک امپراطوری و وظیفه مقامات آمریکایی دفاع از کشور آمریکا است نه از کشورهای دیگر دنیا.

 

پرزیدنت ترامپ باید تلاش کند تا در سال های پیش رو، جنگ های بلند مدت را به پایان برساند؛ نه آنکه جنگ هایی جدید به راه بیاندازد.»»

 

**روز کهنه‌سربازها (Veterans Day) نام یکی از تعطیلات رسمی در ایالات متحده آمریکا است. این روز در ۱۱ نوامبر توسط دولت فدرال یکی از تعطیلات عمومی به حساب می‌آید. این روز، روز یادبود سربازان جانباز و بازنشسته آمریکاست.

 

 

506

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top