خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ الثلاثاء ٦ شعبان ١٤٤١ Tuesday, March 31, 2020
کد خبر: 847701
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ - ۲۰:۴۴
نصایح و پیام علما و مراجع برای دولت روحانی
امید در دل‌ها برای بازسازی اماکن تخریب شده نباید تبدیل به یأس شود، متأسفانه وضع ساختمان ها بسیار فرسوده است و حتی ساختمان های نو نیز فرسوده محسوب می شوند...
علما نصایح و پیام علما و مراجع برای دولت روحانی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، محمدباقر نوبخت در سفر یک روزه به استان قم ضمن پیگیری مصوبه‌های سفر رئیس جمهوری و حضور در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه این استان، به دیدار با مراجع تقلید آیات عظام مکارم‎شیرازی، نوری‎همدانی، جعفر سبحانی و محقق‎داماد رفت و در مراسم عزاداری شهادت امام رضا(ع) شرکت کرد.آیت‎الله مکارم‎شیرازی: دشمنان و غربی ها سوء نیت دارند و ما هیچگاه نباید به آن ها خوشبین باشیم بلکه همواره نسبت به رفتار دشمنان باید با بدبینی رفتار کرد، مسائل اخلاقی، اعتقادی، سیاسی و اجتماعی مورد هجمه است که باید مقابله کرد.


* دولت و ملت این بار بهتر از دفعات قبل در مناطق زلزله زده حضور پیدا کرده و کمک کردند و کمک ها سریع تر و جامع تر بود که جای تشکر دارد اما باید توجه داشت که هنوز مشکلات فراوان بوده و مهم ترین مسأله پرداختن به ساخت و ساز خانه هاست که کار اصلی به شمار می رود، نباید به گونه ای باشد که گذشت زمان سبب فراموشی این مسأله مهم از سوی ملت و دولت شود به ویژه که رو به زمستان می رویم، باید برنامه ریزی شود که مردم نجات پیدا کنند.


* امید در دل‌ها برای بازسازی اماکن تخریب شده نباید تبدیل به یأس شود، متأسفانه وضع ساختمان ها بسیار فرسوده است و حتی ساختمان های نو نیز فرسوده محسوب می شوند.آیت‌الله نوری‌همدانی: در نظام اسلامی اصل مردم بوده و برپا کردن یک معیشت قابل‌قبول، مهار بیکاری و تورم مهم‌ترین معضلاتی است که باید دولت نسبت به آن‌ها اهتمام داشته باشد.
*مدیریت، شغلی با برکت و بافضیلتی است که مسئولیت فراوانی نیز دارد و هراندازه که هم وسیع‌تر باشد ثواب و فضیلت بیشتری به‌همراه دارد.


* انسان در زندگی خود مسئولیت‌های مختلف داشته که نخستین آن مسئولیت فردی و خودسازی است، مسئولیت دوم انسان مسئولیت اجتماعی است، همچنین مسئولیت شغلی نیز یکی دیگر از وظایف مهم انسان در طول زندگی است.


* در نظام اسلامی اصل مردم بوده و برپا کردن یک معیشت قابل‌قبول، مهار بیکاری و تورم مهم‌ترین معضلاتی است که باید دولت نسبت به آن‌ها اهتمام داشته باشد.
* زلزله اخیر حادثه بزرگی بوده و باید به دنیا ثابت شود که ایران توانایی مدیریت بحران‌ها را در هر شرایطی داراست.عمده دشمن ایران آمریکا است و آن‌ها پایگاه‌هایی در منطقه ایجاد کرده که یکی از مهم‌ترین آن‌ها عربستان سعودی است و سیاست ایران نیز کاملاً منطبق با تعالیم قرآن است و همیشه ایران در کنار مظلوم و در برابر ظالم خواهد بود.


* باید به تمام دنیا اثبات شود که ایران در راستای دوستی و وحدت گام برمی‌دارد و امثال عربستان در پی پرورش تروریست هستند.
* همچنان که انقلاب فرزند حوزه بوده روحانی نیز فرزند حوزه است و باید در خدمت به مردم در عرصه‌های مادی و معنوی نهایت تلاش خود را انجام دهد و باید شرایط به نحوی تغییر پیدا کند که مردم تحول در عرصه‌های اقتصادی را درک کنند.آیت‌الله محقق داماد: مردم منتظر شنیدن بارقه‌های امید در کشور هستند و امیدواریم مسئولان در رفع مشکلات مردم در بخش‌های مختلف به‌ویژه بیمه‌های درمانی و حل مشکلات بیمارستان‌های خصوصی و... تلاش بیشتری داشته باشند.
* مسئولان در رفع مشکلات مردم به‌ویژه بیمه‌های درمانی و حل مشکلات بیمارستان‌های خصوصی تلاش بیشتری داشته باشند.

 


آیت‌الله جعفر سبحانی: در هر مقطع و دورانی که عقل و سیاست در کنار هم قرار گیرد، می‌توان به نتیجه مطلوب رسید.
* پیگیری دولت و رئیس جمهور در مسائل و تعامل با حوزه‌های علمیه به نفع مردم و جامعه است. همچنین در جهت تعامل کشورهای اسلامی باید تلاش و سیاست‌های لازم در راستای رفع اختلافات به کار گرفته شود.


* سفیران ایرانی در کشورهای اسلامی می‌توانند روابط مطلوبی را ایجاد کنند و ارتباطات را گسترش دهند. با دیپلماسی و تدبیر می‌توان از تنش‌های منطقه‌ای جلوگیری کرد، همان‌گونه که امسال با تدبیر لازم حج به خوبی برگزار شد.
*مردم برای بارش باران دعا کنند و خطیبان در نماز جمعه برای نزول رحمت الهی از مردم بخواهند که دعای باران قرائت کنند.


خبرآنلاین

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top