خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ السبت ٢٧ جمادى الثانية ١٤٤١ Saturday, February 22, 2020
کد خبر: 848930
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۹/۲ - ۱۸:۴۷
ضرب المثل زیبا درباره قدرنشناس بودن
هر وقت کسی از وضعیت فعلی خود راضی نباشد و قدرنشناسی کند ضرب المثل زیبا و به جای کسی قدر عافیت داند که به مرضی گرفتار شود را برای وی به کار می برند.
ضرب المثل ضرب المثل زیبا درباره قدرنشناس بودن
به این مطلب امتیاز دهید
50% 50% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز، هر وقت کسی از وضعیت فعلی خود راضی نباشد و قدرنشناسی کند ضرب المثل زیبا و به جای  کسی قدر عافیت داند که به مرضی گرفتار شود را برای وی به کار می برند.

 

کسی قدر عافیت داند که به مرضی گرفتار شوددر روزگاران قدیم ، پادشاهی با کشتی مسافرت می کرد . این بار خدمتکارش را هم به همراه خود برده بود . خدمتکار که تا آن روز یک بار هم دریا را ندیده و با کشتی مسافرت نکرده بود با دیدن دریا ترسید و به گریه افتاد .

 

هر چقدر پادشاه و اطرافیانش او را نصیحت کردند فایده ای نداشت .

 

شاه کم کم داشت عصبانی می شد که یکدفعه دانشمندی که با آن ها همسفر بود گفت : ” او را به من بسپارید تا آرامش کنم ! ” و سپس دستور داد خدمتکار را به دریا بیندازند . او چند بار به زیر آب رفته و بیرون می آمد . بعد گفت : ” حالا او را بیاورید و سوار کشتی کنید . “

 

بعد از چند دقیقه خدمتکار در گوشه ای آرام نشست ، پادشاه با تعجب گفت : ” چطور آرام شد ؟ ” دانشمند گفت : ” او سختی غرق شدن و ارزش مکانی (کشتی) که الان در آن قرار گرفته بود را نمی دانست و از ارزش سلامتی اش خبر نداشت ولی حالا که به مشکل و دردسری گرفتار شد قدر سلامتی و موقعیتش را فهمید . ” از آن موقع به بعد هر کس از وضعیت خود راضی نباشد و قدر آن را نداند این مثل را برایش به کار می برند !

 

پارس ناز

2025

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top