خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ الاثنين ١١ ربيع الثاني ١٤٤١ Monday, December 9, 2019
کد خبر: 850439
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۹/۶ - ۲۲:۲۷
نیمکت نشینی ربیع خواه؟
پرسپولیس به لوزی باز می‌گردد / ضرر بزرگ علیپور و منشا
با بازگشت فرشاد احمدزاده اکنون رقابت شدیدی بین سه ستاره این تیم برای حضور در ترکیب اصلی شکل خواهد گرفت.
بازی پرسپولیس پدیده مشهد پرسپولیس به لوزی باز می‌گردد / ضرر بزرگ علیپور و منشا
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، برانکو ایوانکوویچ در فصل جدید با تغییر سیستم تیمش به 2-4-4 خطی و به کار گرفتن محسن ربیع خواه و کمال کامیابی نیا به صورت همزمان در ترکیب، اکنون فرصت کم و رقابت بزرگی بین دیگر بازیکنان شکل داده است.

 

در خط میانی پرسپولیس محسن ربیع خواه، کمال کامیابی نیا و وحید امیری اکنون از امنیت بالایی برای حضور در ترکیب اصلی برخوردار هستند و در مورد یک پست دیگر باید تکلیف ستاره‌هایی مثل فرشاد احمدزاده، محسن مسلمان و بشار رسن در رقابت با یکدیگر برای حضور در ترکیب مشخص شود.


برانکو ایوانکوویچ که پیش از این با قرار دادن تنها یک هافبک دفاعی در زمین فرصت حضور فانتزیست‌هایی مثل فرشاد احمدزاده، محسن مسلمان و وحید امیری را به صورت همزمان در اختیار آنها قرار می‌داد با به کارگیری سیستم جدید اکنون دو ستاره این تیم مجبور به تحمل نیمکت نشینی هستند.


بشار رسن که این روزها دوران مصدومیت خود را پشت سر می‌گذارد، توانسته نظر مثبت کادرفنی را برای حضوری ثابت در ترکیب اصلی جلب کند و این مساله می‌تواند به نیمکت نشینی عجیب فرشاد احمدزاده و محسن مسلمان در ادامه بیانجامد. این در حالی است که اتخاذ سیستم جدید باعث شده تا فرصت کمتری نیز به بازیکنانی مثل سیامک نعمتی نیز برسد و این بازیکن نیز پشت سر فرشاد احمدزاده و محسن مسلمان قرار گیرد و شانس حضورش در ترکیب دقایق خیلی کمتری را به خود اختصاص دهد.


برانکو ایوانکوویچ با این سیستم با در اختیار گرفتن کمربند میانی زمین و خنثی کردن حملات حریف، ساختار دفاعی غیرقابل عبوری را شکل داده، در سمت مقابل از فرصت‌های متعددی که بازیکنان فانتزیست می‌توانند برای این تیم شکل دهند نیز کاسته است.


نیمکت نشینی ربیع خواه؟
محسن ربیع خواه علیرغم انتقاداتی که طی این مدت متوجه خود می‌بیند، با فوتبالی در خدمت تیم و مشارکت در فاز دفاعی سرخپوشان شرایط مناسبی در ساختار دفاعی شکل داده است. با این حال حضور کمال کامیابی نیا باعث می‌شود تا در صورتی که برانکو ایوانکوویچ قصد سود بردن از او را داشته باشد، چشم روی هافبک مدعی حضور در تیم ملی تیمش چشم بپوشد. مساله‌ای دور از ذهن که باعث می‌شود تا در حال حاضر سود بردن توامان این دو بازیکن به نیمکت نشینی ستاره‌های فانتزیست و کم شدن فرصت‌ها منتهی شود.


در صورتی که برانکو ایوانکوویچ تصمیم به نیمکت نشینی ربیع خواه و بازگشت به سیستم گذشته تیمش بگیرد، جا برای حضور یک هافبک فانتزیست دیگر باز می‌شود و این تنها اتفاقی است که می‌تواند هافبک‌های سرخپوش را خوشحال به هدف‌شان برساند.


هافبک فانتزیست در فاز تخریب
در حال حاضر هافبک‌هایی که در پست چهارم مدنظر برانکو ایوانکوویچ قرار دارند شامل فرشاد احمدزاده، بشار رسن، محسن مسلمان و سیامک نعمتی هستند. بازیکنانی که اگر بخواهند نظر سرمربی تیم را برای تغییر سیستم و استفاده از سه هافبک فانتزیست جلب کنند، یکی از آنها باید در کنار کمال کامیابی نیا در نقش تخریبی و فیزیکی بیشتری قرار گیرد. اتفاقی که در لیگ پانزدهم و شانزدهم محسن مسلمان تا حد زیادی از پس انجام آن برآمد و نقشی پررنگ در خط میانی از آن خود کرده بود. در بین بازیکنان کنونی نیز از بین احمدزاده و بشار رسن، مسلمان به نزدیک‌ترین بازیکن در این شخصیت است.


ضرر بزرگ علیپور و منشا
دو مهاجم پرسپولیس در شرایط فعلی بزرگترین ضرر را بابت سیستم جدید متحمل شده‌اند. دو بازیکنی که در باکس نزدیک به دروازه، مهاجمانی خطرناک محسوب می‌شوند اما این روزها به واسطه عدم فرصت سازی از سوی هافبک‌ها نتوانسته‌اند در امر گلزنی موفق عمل کنند. در صورتی که برانکو ایوانکوویچ به سیستم لوزی سابق بازگردد شرایط برای مهاجمان نیز بر وفق مرادشان خواهد بود.


برانکو ایوانکوویچ به سیستم لوزی بازمی‌گردد
سرمربی سرخپوشان در حال حاضر در شرایطی تصمیم به تغییر سیستم تیم گرفته که چند بازیکن این تیم در آمادگی صد درصدی خود قرار ندارند. ناآمادگی محسن مسلمان و محرومیت احمد نوراللهی مهمترین مساله‌ای بوده که باعث شده تا برانکو ایوانکوویچ در شرایط فعلی به سود بردن از دو هافبک دفاعی برای پوشش خلا و ضعف تیمش بیاندیشد. در صورتی که مسلمان به روزهای اوج خود بازگردد و حتی در صورت بازگشت احمد نوراللهی سیستم پرسپولیس بار دیگر به حالت لوزی بازخواهد گشت و هواداران این تیم بار دیگر قادر خواهند بود شاهد دیدارهای هیجان‌انگیز و پر از فرصت توسط تیم خود باشند.

110

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات

خوشحال می‌شیم علی پور اقای گل بشه

پاسخ

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top