|
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ الأربعاء ١٩ رجب ١٤٤٢ Wednesday, March 3, 2021
کد خبر: 850716
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۹/۷ - ۱۹:۲۰
کارشناس مسکن مطرح کرد:
گرانی مسکن، زودتر از پیش بینی کارشناسان به وقوع پیوست
عقبایی گفت: پیش بینی حداکثر رشد قیمت مسکن تا انتهای امسال از منظر کارشناسان سقف تورم بود ولی این اتفاق خیلی زودتر به وقوع پیوست.
مسکن1 گرانی مسکن، زودتر از پیش بینی کارشناسان به وقوع پیوست
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  حسام عقبایی کارشناس مسکن در رادیو اقتصاد، اظهار کرد: طی دو ماهه فصل پائیز حجم خرید و فروش و معاملات مسکن در تهران و کشور سیر صعودی داشته است.

 

وی ادامه داد: انتظار می‌رود؛ وضعیت معاملات در حوزه خرید و فروش مسکن تا پایان امسال به نحوی باشد که بازار بتواند سیر صعودی خود را همچنان حفظ کند.

 

کارشناس مسکن گفت: پیش بینی ها از تداوم سیر صعودی معاملات خرید و فروش مسکن و همینطور عبور از دوران رکود و ورود به مرحله پیش رونق تا پایان امسال در کشور نوید می دهد.

 

وی در مورد وضعیت قیمت مسکن تصریح کرد: پیش بینی حداکثر رشد قیمت مسکن تا انتهای امسال  از منظر کارشناسان سقف تورم بود ولی این اتفاق خیلی زودتر یعنی طی ماه های ابتدای فصل پائیز در جامعه مشاهده شد.

 

عقبایی بیان کرد: قیمت مسکن در برخی از نقاط کشور حداکثر تا 10 درصد رشد یافته و پیش بینی می شود بیشتر از این ظرفیت رشد قیمتی در حوزه مزبور وجود نداشته باشد.

 

به گفته وی؛ دغدغه ای مبنی بر افزایش رشد غیر متعارف، جهش نامتعارف و سونامی قیمت در بازار مسکن کشور تا پایان سال وجود ندارد.

 

کارشناس مسکن در ادامه ضمن اشاره به اینکه هم اکنون بازار اجاره بها یک وضعیت متعادلی دارد، افزود: طبق معمول پیک نقل و انتقلات تا پایان شهریور ماه هر سال است و به عبارتی از مهر ماه بازار اجاره با کاهش تقاضا و افزایش عرضه مواجه می شود.

 

وی از پیش بینی کاهش پنج درصدی قیمت اجاره بها بطور متوسط تاپایان امسال به نسبت فصل تابستان خبرداد و گفت: امید می رود وضعیت بازار مسکن با توجه به اجرای طرح های سیاستی و حمایتی از سوی دولت، به خصوص در حوزه تولید مسکن استیجاری و اجتماعی روز به روز شکوفاتر شود.

باشگاه

110

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top