خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ الأربعاء ١٥ ربيع الأوّل ١٤٤١ Wednesday, November 13, 2019
کد خبر: 850783
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۹/۷ - ۲۱:۴۰
برای اولین بار در ۲ سال گذشته؛
اقتصاد مکزیک آب رفت
در ربع سوم امسال اقتصاد مکزیک بیش از آنچه قبلا تصور می‌شد آب رفت که علت آن تأثیر طوفان‌ها و زلزله‌ها بر صنایع نفت و توریسم این کشور و نگرانی از به نتیجه نرسیدن نفتا بود.
اقتصاد اقتصاد مکزیک آب رفت
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز به نقل از رویترز، طبق اعلام دولت مکزیک در ربع سوم امسال اقتصاد مکزیک بیش از آنچه قبلا تصور می‌شد آب رفت که علت آن تأثیر طوفان‌ها و زلزله‌ها بر صنایع نفت و توریسم این کشور بود و نگرانی‌های ناشی از به نتیجه نرسیدن نفتا هم به رشد اقتصادی این کشور آسیب زد.

 

تولید ناخالص ملی مکزیک در ربع دوم سال ۰.۳ درصد در مقایسه با ربع قبلی کاهش یافت که این اولین بار است که  در نزدیک به ۲ سال اخیر اقتصاد این کشور با رشد منفی مواجه شده است. در مقایسه با دوره مشابه سال قبل اقتصاد این کشور ۱.۵ درصد رشد کرده است که این کندترین سرعت رشد از ربع چهارم سال ۲۰۱۳ تا کنون است.

 

سهام مکزیک به دنبال ارائه این داده‌ها حدود ۰.۸ درصد سقوط کرد.

 

اقتصاد مکزیک با زلزله‌های ویران‌گر ماه سپتامبر و طوفان‌های سهمگین در آگوست و سپتامبر که صنایع نفتی را تحت تأثیر خود قرار داد و باعث تضعیف فعالیت‌های اقتصادی شد، آسیب دید.

 

وزیر مالی مکزیک در بیانیه روز جمعه خود با اشاره به صنایع نفت، آموزش و توریسم گفت: کند شدن اقتصاد این دوره به دلیل تأثیر موقت و محدود بلایای طبیعی بوده است.

 

وزیر مالی مکزیک اضافه کرد که به نظر او این تأثیر کاهش یافته است و پیش‌بینی رشد اقتصادی ۲۰۱۷ خود را همچنان بین ۲ تا ۲.۶ درصد حفظ کرد.

 

این در حالیست که بانک مرکزی مکزیک این‌قدر خوش‌بین نیست و این هفته اعلام کرد که به علت وقوع بلای طبیعی و تاثیر آنها بر سرمایه‌گذاری و نگرانی‌های مربوط به آینده توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی پیش‌بینی رشد اقتصادی ۲۰۱۷ خود را به ۱.۸ تا ۲.۳ درصد کاهش می‌دهد.

 

گفت‌ و گوها برای مذاکره مجدد در مورد شرایط قرارداد نفتا که دربر گیرنده ۱ تریلیون دلار از حجم مبادلات ۳ جانبه است، به نتیجه نرسید.

 

بانک مرکزی نرخ رشد سال آینده مکزیک را تا ۳ درصد اعلام کرد.

مهر

110

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top