خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ الاثنين ١ جمادى الثانية ١٤٤١ Monday, January 27, 2020
کد خبر: 850785
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۹/۷ - ۲۲:۰۰
جزییات خبر خوش برای بازنشستگان
تداوم افزایش پلکانی حقوق بازنشستگان کشوری در سال ۹۷ ادامه خواهد یافت و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این‌باره توضیح داد.
بازنشسته ها_سالمندان_پیر مردها جزییات خبر خوش برای بازنشستگان
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، روزی نیست که بخشی از مخاطبان سرویس مشکلات مردم درباره مشکلات معیشت کارکنان بازنشسته ارتش، صندوق های فولاد و سایر صندوقهای بازنشستگی، گلایه های خود را مطرح نکنند.


مسئله افزایش حقوق بازنشستگان یکی از اصلی ترین خواسته های این اقشار است که به دلیل مشکلات معیشتی این قشر، موضوعی قابل بحث بوده و نیاز به توجه ویژه دولت دارد.
هر چند در ایران صندوقهای بازنشستگی به عنوان نهادهای عمومی غیر دولتی شناخته می شوند ولی چشم انتظاری بازنشستگان به حل مشکلات آنها با بودجه دولتی، عموما توسط مسئولان قوه مجریه پاسخ داده می شود. از جمله امروز وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي درباره مشکلات تامین معیشت بازنشستگان گفت: افزايش حداقل حقوق و اجراي طرح پلکاني يکي از سياست هاي موفق دولت در سال هاي اخير بوده و در سال ۹۷ نيز ادامه خواهد داشت.


علي ربيعي، در مراسم قرعه کشي وام ضروري بازنشستگان کشوري با اشاره به تخصيص ۲۸۰۰ ميليارد تومان اعتبار ويژه براي افزايش پلکاني حقوق بازنشستگان کشوري در دو سال اخير، گفت: افزايش حداقل حقوق و اجراي طرح افزايش پلکاني که يکي از سياست هاي موفق دولت در سال هاي اخير بوده است، در سال ۹۷ نيز ادامه خواهد داشت. با توجه به برگزاري جلسات بودجه اي دولت، اميدواريم براي سال آينده اعتبار بيشتري براي اين بخش از دولت دريافت کنيم.


ربيعي توضیح داد: رئيس جمهور تاکيد دارد که اين برنامه ادامه پيدا کند و در حال حاضر با ۱۰۰۰ ميليارد تومان بودجه مازاد براي افزايش حقوق بازنشستگان موافقت شده و ممکن است تا پايان بودجه بندي اين مبلغ بيشتر شود.


او گفت: زماني که وزارت رفاه را تحويل گرفتم حداقل حقوق بازنشستگان کشوري ۴۸۰ هزار تومان بود، ولي درسال جاري به يک ميليون و ۱۵۰ هزار تومان رسيده است؛ هرچند اين ميزان چندان مطلوب نيست.
او با بيان اينکه براي صندوق فولاد نيز قرار است ۲۵۰۰ ميليارد تومان اعتبار تخصيص يابد تا اين صندوق پايدارتر شود، گفت: تلاش مي کنيم بازنشستگان اين صندوق ديگر دغدغه حقوق نداشته باشند.
ربيعي با اشاره به پرداخت وام ضروري به ۳۰۰ هزار بازنشسته کشوري گفت: گردشگري سالمندي به طور جدي در حال پيگيري است؛ به ويژه آنکه هواپيمايي آسمان و شرکت قطارهاي مسافربري رجا متعلق به زيرمجموعه هاي وزارت کار است و هتل هايي نيز در زيرمجموعه وزارت خانه است که مي توان در اين بخش از آن استفاده کرد.


وزيرتعاون، کار و رفاه اجتماعي از راه‌اندازي صندوق‌هاي فروش سهام در سازمان تامين اجتماعي و صندوق بازنشستگي کشوري خبر داد و گفت: اخيرا در هيات امناي تامين اجتماعي و صندوق بازنشستگي کشوري مصوب شده تا صندوق هايي ايجاد شود که سهام‌هاي خوب در آن قرار گرفته و بازنشستگان داوطلب بتوانند سهام‌هاي سودآور به ويژه در حوزه نفت و پتروشيمي را که ضمانت شده است، دريافت کنند. در حال نهادسازي هستيم تا سهام هاي خوبي که وجود دارد را به بازنشستگان واگذار کنيم.

خبرآنلاین

110

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top