|
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ الثلاثاء ٣ شوّال ١٤٤١ Tuesday, May 26, 2020
کد خبر: 856493
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ - ۲۱:۴۰
کدام گروه‌ها یارانه می‌گیرند؟
تصمیم درباره حذف گسترده یارانه بگیران یکی از مهم‌ترین تحولات اساسی درلایحه بودجه سال ۹۷ است که بر اساس آن از میزان یارانه بگیران به مقدار قابل توجهی کسر خواهد شد.
یارانه1پول1 کدام گروه‌ها یارانه می‌گیرند؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، بر‌اساس لایحه پیشنهادی دولت برای بودجه ۹۷ اعتبار سازمان هدفمندی یارانه‌ها از ۴۸‌هزار‌ میلیارد تومان به ۳۷‌هزار ‌میلیارد تومان رسیده که به این ترتیب حدود ۱۱‌هزار‌ میلیارد تومان از اعتبار یارانه‌های نقدی حذف می‌شود.

 

 در همین زمینه رئیس سازمان برنامه و بودجه از شناسایی افراد نیازمند و مستحق دریافت یارانه که تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند خبر داده و گفته بخش دیگر افراد نیازمندی هستند که با اطلاعات مشخص نزد بیمه‌های تامین اجتماعی قرار دارند و این افراد هم به صف افراد یارانه‌بگیر اضافه خواهند شد.وی دسته سوم را افراد نیازمندی دانسته که تمایل به دریافت یارانه را به دولت اعلام می‌کنند و وزارت کار پس از بررسی و صحت سنجی یارانه آنها را نیز به همان مبلغ ۴۵۵۰۰ تومان پرداخت خواهد کرد. اگرچه هنوز در مورد میزان دقیق یارانه بگیرانی که قرار است در سال ۹۷ از فهرست دولت حذف شوند، اطلاعات کافی دردست نیست اما برخی نشانه‌ها از حذف حداقل ۲۰ میلیون نفر یارانه بگیر حکایت می‌کنند. همچنین با تصویب مجلس سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها به «صندوق رفاه» امید تغییر نام یافته و زیرمجموعه وزارت تعاون قرار خواهد گرفت.

دنیای اقتصاد

110

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top