|
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٤ ذو الحجّة ١٤٤١ Tuesday, August 4, 2020
کد خبر: 859434
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۱۰/۳ - ۰۹:۱۴
تحریم های جدید آمریکا مضحک است
سخنگوی وزارت خارجه روسیه تحریم های جدید ضد روسی آمریکا را مضحک توصیف کرد.
ماریا زاخارووا تحریم های جدید  آمریکا مضحک است
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، ماریا زاخارووا گفت: روز 19 دسامبر وزارت خارجه روسیه نظرات خود را درباره تحریم های آمریکا علیه روسیه اعلام کرد، این تحریم های ناعادلانه روسیه را متهم کردند که از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد تخطی کرده است. حال باید درباره تحریکات ضد-روسی جدید آمریکا صحبت کنیم که نقض حقوق بشر را بهانه کرده اند.


سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود: روز گذشته، آمریکا تعداد بیشتری از شهروندان روسی را تحریم کرد. بنابراین تعداد 195 شهروند و 402 شرکت روسی تاکنون در شمار تحریم های آمریکا قرار گرفته اند.مطمئناً این شرایط مضحک است زیرا اعمال این محدودیت ها بر پایه حقیقت صورت نگرفته است. متاسفانه باید بگوییم که همانند گذشته این حرکات را با اقدام متقابل پاسخ خواهیم داد. بارها گفته ایم که این انتخاب ما نیست و حاضر هستیم تا با آمریکا همکاری بلند مدت داشته باشیم.


وی گفت: متاسف هستیم که برخی گروه های سیاسی و امنیتی می خواهند تا روابط آمریکا و روسیه به همین شکل باشد و روسیه را همیشه به عنوان یک دشمن و تهدید برای امنیت ملی آمریکا معرفی کرده اند. مایل هستیم به این گروه ها بگوییم که لابی کردن برای بر هم زدن روابط دو کشور روسیه و آمریکا برای ثبات بین المللی خطرناک است. واشنگتن روسیه را متهم می کند که پیمان منع موشک های هسته ای میان برد را نقض کرده است.آمریکا بدون اینکه مدرکی ارائه کند،فقط روسیه را متهم می کند که پیمان منع موشک های هسته ای میان برد را نقض می کند.


زاخارووا افزود: پیشنهاد ما این است که آمریکا از فرضیه سازی در این خصوص دست بردارد و در گفتگویی دوجانبه در این خصوص و همچنین نگرانی های روسیه درباره نقض این پیمان از سوی خود آمریکا پاسخگو باشد. به علاوه، آمریکا اعلام کرده است که به دنبال طرح هایی به منظور گسترش سیستم هایی موشکی است که در این پیمان منع شده اند.ما پایبندی خود به این پیمان را اعلام می کنیم و همچنین از آمریکا انتظار داریم تا اعمال غیرسازنده خود را مورد بازبینی قرار دهد و به دنبال از سرگیری گفتگوهای دوجانبه برای حل مشکلات باشد.

 

آمریکا تسلیحات نظامی به اوکراین ارسال می کند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه خاطرنشان کرد: روسیه از اینکه می بیند که مقامات رسمی آمریکا جواز ارسال تفنگ های دور بُرد تک تیرانداز را به اوکراین صادر کرده اند، بسیار ناامید شده است. این نخستین بار است که آمریکا به صورت رسمی اعلام می کند که تسلیحات به اوکراین ارسال می کند، هر چند که از ماه آوریل نارنجک اندازهای دستی را به اوکراین ارسال می کرده است.


وی گفت : درست است که این تسلیحات را شرکت های تجاری و نه مقامات رسمی آمریکا ارسال می کنند، اما این تنها برای سرپوش گذاشتن بر واقعیت است. آمریکا مستقیماً مسئول جان اوکراینی هایی خواهد بود که توسط سلاح های آمریکایی قربانی می شوند.


وی افزود : با تجهیز کردن مقامات اوکراینی، آمریکا مسئول حمام خونی خواهد بود که در دونباس به راه می افتد. بدین ترتیب آمریکا در قتل مردم اوکراین که با دولت این کشور مخالف هستند، شریک می شود.


زاخارووا گفت : خروج افسران روسیه از مرکز مشترک کنترل و هماهنگی آتش بس و ثبات در طول خط ارتباطی در اوکراین پیش از این، روز 19 دسامبر اعلام کردیم که افسران روسی مرزهای درگیری با اوکراین را ترک کرده اند. نیروهای روسی مجبور شدند تا این مناطق را ترک کنند، دلیل این تصمیم را به روشنی اعلام کردیم. دولت کییف همچنان ترجیح می دهد تا از زور به جای اجرای توافق مینسک برای برقراری ثبات استفاده کند. دولت اوکراین به دنبال سوء استفاده از عقب نشینی افسران روسی خواهد بود.


وی تاکید کرد : روسیه از اوکراین می خواهد تا در پی اجرای کامل توافق مینسک باشد. روسیه امیدوار است تا آمریکا اوکراین را ترغیب به انجام این کار کند.

 

 

العالم

106

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top