|
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ الأربعاء ١١ شوّال ١٤٤١ Wednesday, June 3, 2020
کد خبر: 861236
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۱۰/۸ - ۱۲:۰۵
وقتی فهمیدم عکس هایم دست پسر جوان است دنیا روی سرم خراب شد!
تصویر یک زن روی پروفایل، کافی است برای اثبات این‌که صاحب این پروفایل زن است. همین عکس باعث اعتماد مردانی شده که زود دل بسته و فریب خورده‌اند.
دستگیری111 وقتی فهمیدم عکس هایم دست پسر جوان است دنیا روی سرم خراب شد!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس حوادث جام نیوز، چند سالی است با افزایش استفاده کاربران از فضای مجازی، کلاهبرداری، اخاذی و سرقت در فضای نامرئی با هویت‌های جعلی رواج پیدا کرده و مجرمان از کارت شارژ تلفن همراه تا مبالغ میلیونی کلاهبرداری کرده‌اند.

 

متهم این پرونده از شگرد مرد زن نما در شبکه‌های مجازی برای مردانی استفاده می‌کرد که به سایت همسریابی می‌رفتند و به دنبال زن مناسبی برای ازدواج بودند. مدتی قبل مرد جوانی به پلیس فتای استان البرز رفت و گفت: از طریق یک سایت همسریابی با دختری آشنا شدم که از نظر شرایط اخلاقی و زندگی با هم تفاهم داشتیم. پس از مدتی دختر جوان از من خواست اگر می‌خواهم او را حضوری ببینم 4 میلیون ریال به حسابش واریز کنم. من که به دختر جوان علاقه‌مند شده بودم این پول را واریز کردم و در تماس تلفنی از او خواستم که به محل قرار بیاید، اما دختر جوان گفت هیچ پولی دریافت نکرده و بعد از آن دیگر جواب تلفنم را نداد. به این ترتیب تحقیقات ماموران پلیس فتا آغاز شد و با انجام کارهای اطلاعاتی و رصد فضای مجازی کارآگاهان دریافتند متهم مردی است که با معرفی خود به عنوان زن و راه اندازی سایت‌های همسریابی مردان جوان را اغفال کرده و از آنها اخاذی می‌کند. با تحقیقات پلیسی متهم جوان دستگیر شد و در تحقیقات به جرم خود درباره بارگذاری سایت همسریابی و معرفی خود به عنوان دختر اعتراف کرد و گفت: با جلب اعتماد مردان جوانی که به دنبال شریک زندگی خود بودند از آنها می‌خواستم برای آشنایی بیشتر و ملاقات حضوری به حسابم پول واریز کنند و از آنها کلاهبرداری می‌کردم.

 

نازگل، اسم ساختگی مرد اخاذ

این بار مرد اخاذ خودش را نازگل معرفی کرد و زمانی که توانست اعتماد زن جوان را به دست آورد و به عکس‌های شخصی او دسترسی پیدا کند، او را تهدید کرد که یا باید به خواسته‌های شیطانی‌اش تن دهد یا عکس‌های خصوصی زن جوان را برای همسرش خواهد فرستاد. زن جوان هم که خود را تحت فشار می‌دید به پلیس فتای استان لرستان رفت و از فردی شکایت کرد که تصور می‌کرد زن باشد، اما زمانی که کارآگاهان پلیس فتا وارد عمل شده و بررسی‌های خود را آغاز کردند، دریافتند عامل این تهدیدها مرد جوانی است که با معرفی خود به عنوان یک زن، اعتماد زنان دیگر را جلب کرده و پس از دسترسی به عکس‌های خصوصی، آنها را تهدید به انتشار تصاویر خصوصی می‌کند.

 

ای زن وقتی با متهم روبرو شد و فهمید عکس هایش را برای پسر جوان فرستاده بود،  توان ایستادن روی پاهایش را نداشت و ...

اخاذی از پسران

متهم جوان برای پرداخت هزینه شارژ تلفن همراهش و مخارج روزانه تصمیم گرفت خودش را دختر جا بزند و با شگردهای مختلف از پسران در فضای اینترنت کلاهبرداری کند. زمانی که پسر جوانی برای شکایت از دختری به پلیس فتای اصفهان مراجعه کرد، هرگز تصور نمی‌کرد پشت این نقاب شیشه‌ای پسری باشد. پسر جوان مدعی بود با دختری در فضای مجازی آشنا شده و تصاویر خصوصی خانواده‌اش را در اختیار او قرار داده است. بعد از دریافت این تصاویر رفتار دختر جوان تغییر کرده و از او تقاضای 500 میلیون تومان می‌کند و گفته چنانچه به خواسته او عمل نکند، تصاویر خانوادگی‌شان را در اینترنت منتشر خواهد کرد. تهدیدهای او باعث شده بود پسر جوان راهی پلیس فتا شود، اما در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که پشت این نقاب شیشه‌ای پسر جوانی است که با اسامی و تصاویر مختلف زنانه در شبکه‌های اجتماعی از پسران اخاذی می‌کند. پسر جوان دستگیر شد و انگیزه خود را دریافت پول و کارت شارژ از کاربران شبکه‌های اجتماعی بیان کرد.

 

اخاذی چند صد میلیونی

شاکی این پرونده که از راه دور و از طریق شبکه‌های اجتماعی با دختر جوانی به نام مهسا آشنا شده بود، طوری دل به او سپرد که نه تنها عکس‌های خصوصی‌اش را برای او ارسال کرد، بلکه به حساب او میلیونی پول واریز کرد. با شکایت این مرد بود که پلیس فتا وارد عمل شد و در تحقیقات مشخص شد که مرد جوان تنها قربانی این پرونده نیست و افراد زیادی در فضای مجازی با او آشنا شده و زن جوان پس از گرفتن تصاویر خصوصی آنها با شگردهای مختلف، تهدید به انتشار این تصاویر در فضای مجازی کرده است. تهدیدهایی که باعث شده بود قربانیان این زن، تن به خواسته‌اش بدهند و میلیونی به حساب او پول واریز کنند تا تصاویرشان در فضای مجازی منتشر نشود. در تحقیقات پلیس متهم بازداشت شد و در اعترافاتش گفت: حدود یک سال پیش فعالیت خود را در این زمینه با نیت سوء‌استفاده مالی از کاربران آغاز کرده و با شیوه‌هایی همچون ازدواج موقت و برقراری رابطه دوستی توانستم تعداد زیادی از کاربران را فریب بدهم و از آنها بیش از یک میلیارد ریال اخاذی کنم.

رکنا

110

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top