|
پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ الخميس ١٦ ذو الحجّة ١٤٤١ Thursday, August 6, 2020
کد خبر: 871331
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۲۳:۴۸
پس گرفتن جام قهرمانی از پرسپولیس؟!
پس‌لرزه‌های اظهارات جنجالی طارمی در 90
 اظهارات جنجالی مهدی طارمی موج جدیدی را در فوتبال ایران به راه انداخته است.
مهدی طارمی پس‌لرزه‌های اظهارات جنجالی طارمی در 90
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز ، اظهارات جنجالی مهدی طارمی موج جدیدی را در فوتبال ایران به راه انداخته است. طبق اظهارات خود طارمی او با پرسپولیس در تاریخ 26 تیر ماه قرارداد بسته است اما آن چه به فیفا عنوان شده قرارداد به تاریخ 30 خرداد 95 است که به همین دلیل فیفا پرسپولیس را به عدم‌صداقت متهم و حکم صادر کرده است. طارمی در برنامه 90 گفت که قرار شد به صورت هماهنگ راجع به این موضوع و به صورت هماهنگ دروغ بگوییم. فیفا در این خصوص ماده 74 را مصوب کرده که به موجب آن بازی های پرسپولیس طبق تخلف صورت گرفته می‌تواند به نفع حریفان اعلام شود. این ماده در ادامه می‌آید:

 

ماده 74- مدارک جعلی
1- جعل مدارک به مفهوم این است که مدارک مورد نظر از منشا قانونی آن صادر نشده باشد اما اگر مدارکی را مرجع و منشا اصلی صادر کرده ولی بعدا همان مرجع گواهی جدید و مغایر با گواهی قبلی خود صادر نماید.
گواهی اولیه جعلی به حساب نمی‌آید ولی به محض ارایه گواهی جدید ادامه کار بر مبنای گواهی اخیر خواهد بود.


2- مسئولان باشگاه یا تیم وظیفه دارند صحت مدارک ابرازی را از مراجع ذی‌صلاح استعلام نمایند و فقط در صورت مثبت بودن استعلام‌ها از بازیکن مورد نظر استفاده نمایند.


3- با اثبات جعلی بودن مدارک در صورتی که جعل و تحریف قبل از انتقال به باشگاه و بدون اطلاع باشگاه صورت گرفته باشد و بر عدم اطلاع باشگاه باشد، فقط فرد ذی‌نفع مقصر بوده و در نتیجه مسابقه تغییری حاصل نمی‌شود ولی فرد خاطی حداقل 6 مسابقه و حداکثر 3 ماه از همراهی تیم محروم و تا 100 میلیون ریال جریمه نقدی می‌شود.


4- با اثبات جعلی بودن مدارک، در صورتی که جعل با اطلاع مسئولان باشگاه یا توسط آنان صورت گرفته باشد، بازیکن مورد نظر مطابق بند 3 تنبیه می‌گردد و مقام رسمی پشتیبانی‌کننده موضوع در باشگاه نیز حداقل 6 ماه و حداکثر یک سال محروم می‌شود و اگر شرکت بازیکن در مسابقات به اعتبار جعل مدرک صورت گرفته باشد کمیته انضباطی می‌تواند نتیجه مسابقه را با رعایت ماده 22 به نفع حریف تغییر داده و بازیکن متخلف را نیز تا 150 میلیون ریال جریمه نقدی نماید.


5- جعل و تحریف مدارک در صورتی است که بازیکن با استفاده از آثار جعل در مسابقه رسمی شرکت کرده باشد.
اما با کشف آثار جعل در مدارک تسلیمی حتی در صورتی که هنوز مورد استفاده نیز قرار نگرفته باشد می‌تواند باعث محرومیت فرد ذی‌نفع تا 2 ماه و مقام رسمی پشتیبانی‌کننده از جعل تا 4 ماه باشد.

خراسان

110

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top