|
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ الثلاثاء ١١ صفر ١٤٤٢ Tuesday, September 29, 2020
کد خبر: 871552
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۱۱/۵ - ۱۶:۲۱
فکرمی‌ کنیدقدیمی‌ ترین آتش دنیاچندسال است که روشن مانده؟
احتمالاًباورش برایتان سخت خواهد بود،ولی آتشی دراسترالیا روشن است که برای حدود ۵۵۰۰سال است که روشن مانده!یعنی خیلی قبل‌تر ازآنکه اروپایی‌ها دراین کشور مستقر شوند، این آتش روشن بوده.
آتش
 فکرمی‌ کنیدقدیمی‌ ترین آتش دنیاچندسال است که روشن مانده؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز،  احتمالاً باورش برایتان سخت خواهد بود، ولی آتشی در استرالیا روشن است که برای حدود ۵۵۰۰ سال است که روشن مانده! یعنی خیلی قبل‌تر از آنکه اروپایی‌ها در این کشور مستقر شوند، این آتش روشن بوده.

 

– کسی مطمئن نیست که چه چیزی برای اولین مرتبه این سنگ‌های زغال سنگ را آتش زد، ولی طبق داستان های محلی، قدیمیان این منطقه برای هزاران سال از این آتش برای گرما، پخت و پز و ساخت وسایل و تجهیزات استفاده می‌کردند.

 

– وقتی این منطقه برای اولین بار توسط اروپایی‌ها در سال ۱۸۲۸ کشف شد، به اشتباه تصور می‌کردند که این آتش و گرما به خاطر فعالیت‌های آتشفشانی است. ولی بعدها مشخص شده که چنین چیزی صحت ندارد. ولی به هرحال، مشخص نیست چه چیزی جرقه اولیه را زده، ممکن است این سنگ‌ها بر اثر اصابت آذرخش بوده شعله ور شده باشند، شاید هم آتش‌سوزی در جنگل و شاید هم همان بومیان بسیار قدیمی این منطقه برای اولین بار این آتش روشن را کرده بودند.

 

– البته همانطور که گفته شد، سنگ‌های زغال سنگ در نزدیکی سطح زمین این منطقه در حال سوختن هستند، پس انتظار دیدن زبانه‌های آتش را نداشته باشید.

 

 

مجله دوستان

2025

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top