|
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ الثلاثاء ١١ صفر ١٤٤٢ Tuesday, September 29, 2020
کد خبر: 871633
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۱۱/۵ - ۱۹:۲۱
ارتباط بین درمان اگزماباکاهش بیماری آسم
محققان دریافتنددرمان جدیداحتمالی اگزما می تواندبه کاهش شدت بیماری آسم هم کمک کند.به گفته محققان کودکان مبتلابه نوعی اگزما پوستی موسوم به«درماتیت آتوپیک»درمعرض ریسک بالاابتلابه آسم درسنین بالاقراردارند.
آسم ارتباط بین درمان اگزماباکاهش بیماری آسم
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز، محققان دریافتند درمان جدید احتمالی اگزما می تواند به کاهش شدت بیماری آسم هم کمک کند.به گفته محققان کودکان مبتلا به نوعی اگزما پوستی موسوم به «درماتیت آتوپیک» در معرض ریسک بالا ابتلا به آسم در سنین بالا قرار دارند.

 

محققان همچنین عنوان می کنند که گردوغبارهای خانگی از عوامل اصلی ابتلا به هر دو بیماری آسم و درماتیت آتوپیک هستند، چراکه قرارگیری در معرض آنها باعث ایجاد التهاب می شود.

 

در این مطالعه، محققان با ایجاد یک مدل موشی، به بررسی رابطه بین این دو بیماری پرداختند.جولی دکرز، سرپرست تیم تحقیق از مرکز تحقیقات دانشگاه جنت بلژیک، در این باره می گوید: «آزمایش ما نشان داد التهاب پوستی ناشی از ذرات گردوغبار خانگی منجر به تشدید التهاب آلرژیک می شود.»

 

وی در ادامه می افزاید: «این واکنش متفاوت از واکنش به قرارگیری مستقیم ریه ها در معرض گردو غبار خانه و بدون وجود التهاب پوستی است.»

 

تیم تحقیق در این آزمایش دو ترکیب ضدالتهابی کورتیکواستروئیدها و آگونیست های PPAR (آلفا) را در قالب یک درمان واحد بر روی موش ها ترکیب کردند.این درمان ترکیبی به شکل موثری موجب تسکین درماتیت آتوپیک شد، اما در پیشگیری از واکنش آسم آلرژیک در ریه ها ناموثر بود.

 

به گفته محققان، «این درمان به شکل قابل توجهی موجب کاهش شدت آسم از طریق مقابله با یک عامل واکنش ایمنی در ریه ها شد. از اینرو این درمان می تواند معالجه احتمالی برای التهاب پوست آلرژیک و تشدید آتوپیک باشد.»

 

رکنا

2025

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top