|
پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ الخميس ٢٣ ذو الحجّة ١٤٤١ Thursday, August 13, 2020
کد خبر: 871668
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۱۱/۵ - ۲۱:۲۲
آنالیز نقش ویژه قربانی در برد استقلال/ از مقصر تا موثر 
به ثانیه‌هایی قبل از دو گل علی قربانی برگردید تا متوجه یارگیری شدید او شوید.
علی قربانی آنالیز نقش ویژه قربانی در برد استقلال/ از مقصر تا موثر 
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به ثانیه‌هایی قبل از دو گل علی قربانی برگردید تا متوجه یارگیری شدید او شوید. او چطور توانست انقدر خوب از دفاع حریف فاصله بگیرد و دو بار دروازه فروزان را باز کند؟


بازگشت استقلال به آزادی، بازگشت علی قربانی به ترکیب اصلی بود. قربانی که در میزبانی قبل حسابی مورد اعتراض تماشاگران قرار گرفته بود و واکنش سایر بازیکنان تیم را هم به همراه داشت، در ابتدای مسابقه مورد دلجویی هواداران قرار گرفت.

 

در نگاه اول به نظر می‌رسید که قربانی باز هم به دلیل توانایی‌اش روی توپ‌های هوایی در ترکیب اصلی قرار گرفته است. فرضیه‌ای که خیلی هم اشتباه نبود و علی قربانی در ده تا از یازده نبرد هوایی‌ امروزش پیروز شد. او فقط در یک صحنه قبل از بازیکنان پارس روی توپ‌هوایی تاثیر نگذاشت و در همه ده نبرد دیگرش پیروز شد. ولی این همه تاثیر قربانی در بازی امروز نبود.

 

او در کارهای دفاعی به کمک تیم آمد و حتی در یک صحنه عقب‌تر از رحمتی، دروازه استقلال را نجات داد. روی دو گلی که زد هم با یک فرمول ثابت، دروازه حریف را باز کرد. کافی است به لحظاتی قبل از ضربه نهایی برگردیم تا ببینیم که چطور توسط دفاع حریف یارگیری شده. ولی در چند ثانیه خودش را از حریف جدا کرد و در موقعیت گلزنی قرار گرفت. قربانی این بار برخلاف بیشتر دقایق فصل، در زدن ضربه نهایی هم بادقت بود و گل زد. 


۹۱% موفقیت در نبردهوایی
توپ‌ها را به آسمان بفرستید. در آنجا علی قربانی حضور دارد که ضربه سرها را بزند. قربانی در این مسابقه ۱۱ مرتبه با بازیکنان حریف به هوا پرید که در ۱۰ صحنه او بود که ضربه اول را زد و مالکیت توپ را به استقلال داد. قربانی در این بازی فقط یکی از یازده نبرد هوایی‌اش را باخت که در آن صحنه هم، فاصله دفاع حریف به توپ خیلی نزدیک‌تر از او بود. 


کمک به دفاع
شفر در اولین کنفرانس‌هایش ضعف دفاعی استقلال پیش از حضور خود در این تیم را این موضوع بیان کرد که آبی‌ها با همه نفرات دفاع نمی‌کنند. سرمربی آلمانی معتقد است که مهاجمان زمانی که تیم حریف صاحب توپ است نباید بیکار باشند و باید به کمک دفاع بیایند. اتفاقی که در بازی علی قربانی مشهود است. در تصویر زیر مشخص است که قربانی در زمین خودی با بازیکن صاحب توپ درگیر شده و در نهایت هم با یک تکل، توپ را از زمین خودی دور کرد.
حتی در یک صحنه قربانی عقب‌تر از مهدی رحمتی، دروازه استقلال را نجات داد. روی حمله پارس که همه استقلالی‌ها جامانده بودند، در نهایت علی قربانی بود که ضربه سر صالحی را از روی خط دروازه دفع کرد.


خستگی ناپذیر
شماره ۹ استقلال اعتقادی به استراحت درون زمین ندارد. او تا آخر مسابقه همچنان پرس روی مدافعان حریف را حفظ کرده بود و در زمانی که صاحب توپ می‌شدند هم به عمق می‌زد، دفاع حریف را خسته می‌کرد و نظم دفاعی‌شان را بهم می‌ریخت. تصویر زیر از دقیقه ۸۵ مسابقه شکار شده است. جایی که قربانی خستگی‌ناپذیر به عمق می‌زند و همچنان این عطش را دارد که گل بزند و در موقعیت قرار بگیرد.


هوش گلزنی
علی قربانی در این فصل گل‌نزن‌ترین بازیکن تیم بود. بازیکنی که همان قدر خوب و پرتلاش خودش را در موقعیت‌ها قرار می‌داد، به همان اندازه هم در زدن ضربه نهایی بی‌دقت بود و عدد مقابل تعداد گل‌هایش در جدول را به سختی افزایش می‌داد. ولی در این بازی متحول شده بود و بعد از ایجاد موقعیت، ضربه نهایی را هم خوب می‌زد. قربانی هر دو گلی که در این بازی زد، روی هوش خوب‌اش در جدا شدن از دفاع یارگیر بود. گل‌هایی که شبیه به گل علیپور در بازی با ذوب‌آهن بودند که در زمان ارسال پاس نهایی، از دفاع حریف فاصله می‌گرفت و کارش را برای گل کردن توپ ساده می‌کرد. 


گل اول
در دو تصویر زیر مشخص است که زمان رسیدن توپ به قائدی، قربانی توسط فرشاد محمدی‌مهر یارگیری شده است. ولی زمانی که متوجه شد زمان پاس دادن قائدی فرا رسیده، به سرعت از محمدی‌مهر فاصله گرفت و توانست گل بزند.


گل دوم
قربانی در صحنه گل دوم هم همان فرمول گل قبل‌اش را تکرار کرد. ابتدا نزدیک به دفاع یارگیر بود. با دور زدن دفاع یارگیر، در زمان ارسال پاس هم‌تیمی‌اش فاصله خوبی با مدافع پارس پیدا کرد و باز هم گل زد.

نود

110

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top