|
پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ الخميس ١٢ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Thursday, October 29, 2020
کد خبر: 872089
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۱۱/۷ - ۱۱:۵۵
واکنش تند نوبخت به گزارش دیوان محاسبات کشور
رئیس سازمان برنامه و بودجه در واکنش به گزارش دیوان محاسبات کشور از تفریغ بودجه 95 کل کشور گفت که این گزارش باعث تشویش اذهان عمومی بوده و نادرست است.
 نوبخت واکنش تند نوبخت به گزارش دیوان محاسبات کشور
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، «محمدباقر نوبخت» روز شنبه در نشست خبری با خبرنگاران در محل سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: انتظار می‌رفت دیوان محاسبات گزارش تفریغ بودجه ١٣٩٥ را براساس گزارش قوه مجریه تهیه می‌کرد و یا حداقل دولت را نسبت به گزارشی که تهیه کرده بود مطلع می ساخت.

 

نوبخت گفت: دیوان حتی می توانست ابهامات موجود را به سازمان برنامه و بودجه اطلاع می داد و اگر چنین می کرد، به طور حتم پاسخ آنها را دریافت می‌کرد.

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه در ادامه از آرایه به موقع گزارش تفریغ بودجه ٩۵ دیوان محاسبات تشکر کرد و گفت: اما برخی بخشهای این گزارش با آنچه که عمل شده متفاوت است. انتظار داشتیم دیوان گزارش را بر اساس عملکرد و گزارش دولت در بودجه تهیه می کرد اما خود اقدام به تهیه گزارش کرده است.

 

وی با بیان اینکه گزارش دیوان محاسبات باعث تشویش اذهان عمومی و سوءاستفاده رسانه های معاند شده است، افزود: دیوان باید دولت را مطلع می کرد و یا با سازمان برنامه و بودجه هماهنگ می شد و پاسخ ابهامات دریافت می کرد.

 

نوبخت درباره واریز نشدن برخی درآمدها به خزانه که در گزارش دیوان محاسبات مطرح شده است، گفت: عملکرد ما در خزانه نشان می دهد که چقدر واریزی داشته ایم و مدارک آن نیز موجود است و دیوان محاسبات می تواند از ما مدرک بخواهد. 

 

وی تاکید کرد: بر اساس عقل و قانون هر چه می تواند شبهه برانگیز باشد، باید سوال شود نه اینکه صحبتی را در جامعه عنوان کنند و مشکل ایجاد شود و بعد ما بخواهیم تک تک ذهن افراد جامعه را روشن کنیم.

 

چهارشنبه گذشته، دیوان محاسبات گزارشی از تفریغ بودجه ١٣٩٥ را در مجلس ارائه کرد که در آن ابهاماتی در زمینه فروش نفت، واریز درآمدهای نفتی به حساب های خزانه و نیز واریز سهم صندوق توسعه ملی از این درآمدها مطرح شده بود.

 

سازمان برنامه و بودجه دیروز (جمعه) در اطلاعیه ای این ابهامات را رد کرد و در همین پیوند امروز نشستی با حضور بیژن زنگنه وزیر نفت و محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در محل این سازمان با حضور اصحاب رسانه برگزار شده است.

 

 

ایرنا

106

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top