|
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ الجمعة ٧ صفر ١٤٤٢ Friday, September 25, 2020
کد خبر: 872090
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۱۱/۷ - ۱۱:۵۶
ابوترابی:
پشت‌پرده‌ای بین داعش و مدیریت تلگرام وجود دارد
«... البته جالب است که بدانیم تلگرام بیشترین ظرفیت را برای تروریست های داعش هم فراهم کرده است و این موضوع نشان می دهد که پشت پرده یک رابطه‌ای میان داعش و مدیریت تلگرام وجود دارد».
ابوترابی  پشت‌پرده‌ای بین داعش و مدیریت تلگرام وجود دارد
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، ابوالفضل ابوترابی نماینده مجلس و عضو فراکسیون ولایی در گفت و گو به خبرنگار اعتمادآنلاین گفت: باید محتوا را از فضای مجازی خارجی به فضای مجازی داخلی انتقال دهیم کانال هایی که در فضای مجازی داخلی وجود دارد باید محتوا داشته باشد و اگر این اتفاق نیفتد طبیعتا دچار مشکل می شویم.

در ادامه مشروح این گفت و گور ا می خوانید:

شما از تلگرام استفاده می کنید؟

بله.

با فیلتر شدن تلگرام چقدر در کارتان اختلال ایجاد شد؟

به هر جهت اختلالاتی برای ما ایجاد شد. اما واقعیت این است که چون انحصار تلگرام بود این اختلالات ایجاد شد و این موضوع نشان می دهد که ما نباید ساختمانمان را بر روی باد بسازیم و تلگرام باد است. اختیار تلگرام در دست کسانی است که در خارج از کشور هستند و دست ما نیست. لذا ما باید انحصاری که ایجاد شد و برای همه ما دردسر ایجاد کرد را بشکنیم و بر روی پیام رسان های داخلی کار کنیم. چون اختیار پیام‌رسان‌های خارجی همیشه دست دشمن است و با یک کلید می تواند ما را دچار دردسر کند. امروز تلگرام حتی با خاموش بودن تلفن های همراه هم می توانند فیلم بگیرند و هم صحبت هایمان را شنود کنند یعنی یک فضای نا امنی عجیبی هم بدین شکل ایجاد شده است.

علاوه بر اینکه ما اختیارمان را به تلگرام داده ایم مضرات امنیتی هم دارد که اسنودن صراحتا می گوید ما در ایران هیچ نقطه کوری نداشتیم چون می دانستیم بالاخره یکی از اعضای خانواده به تلگرام متصل است و به راحتی ما می توانستیم تلفن‌ها را شنود کنیم. لذا باید مانند کشورهای پیشرفته دنیا همچون چین و روسیه و اروپا یک شبکه ملی اطلاعات فضای مجازی داخلی قوی و قدرتمند و هم تراز استاندارد بین المللی در داخل کشور درست کنیم. البته کم کاری در این خصوص انجام شده و دولت حمایت نکرده است. چندین بار هم مقام معظم رهبری این تذکر را داده اند اما غفلت شده و باید جبران کنیم.

عضو چند گروه و کانال تلگرامی هستید؟

عضو کانال و گرههای بسیار زیادی هستم.

چقدر از اخبار و اطلاعاتتان را از تلگرام بدست می آورید؟

بسیار زیاد. چون تلگرام به یک پیام رسان انحصاری تبدیل شده است. البته جالب است که بدانیم تلگرام بیشترین ظرفیت را برای تروریست های داعش هم فراهم کرده است و این موضوع نشان می دهد که پشت پرده یک رابطه‌ای میان داعش و مدیریت تلگرام وجود دارد. عمده ترین استفاده کنندگان تلگرام مربوط به ایران است. ما باید این انحصار را بشکنیم.

صحبت هایی شده که دولت و شورای عالی فضای مجازی قرار است که بودجه ای را به پیام رسان های داخلی اختصاص دهد تا کشور از سلطه تلگرام خارج شود، به نظر شما چقدر مردم از پیام رسان های داخلی استقبال می کنند؟

شبکه ملی اطلاعات داخلی باید ارتقا پیدا کنند و در حال حاضر نمی توانند مخاطب را به رضایت لازم برسانند. لذا باید از پیام رسان های داخلی و نخبگانی که در این عرصه فعالیت دارند، حمایت کنیم تا به تراز جهانی برسیم. پیام رسان های داخلی با استاندارد های جهانی فاصله دارند اما در حال نزدیک شدن به تراز جهانی هستند.

باید محتوا را از فضای مجازی خارجی به فضای مجازی داخلی انتقال دهیم کانال هایی که در فضای مجازی داخلی وجود دارد باید محتوا داشته باشد و اگر این اتفاق نیفتد طبیعتا دچار مشکل می شویم.

بعد هم مانند چین و روسیه و بسیاری از کشور های اروپایی فضای مجازی خارج از کشور را قطع کنیم. مگر اینکه تمام سرورها و امکاناتی که دارند به داخل کشور منتقل شود. این کاری است که روسیه اخیرا انجام داد و بعد از اینکه داعشی ها در بمب گذاری در روسیه از فضای مجازی استفاده کردند تلگرام را به صورت کلی قطع کرد. فیلمی که داعشی ها از مجلس گرفتند در فضای امن تلگرام فرستادند. لذا ما نیز همانند روسیه باید تلگرام را قطع کنیم.

 

111

 

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات

مرگ بر داعش و حامیان داعش

پاسخ

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top