|
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ الثلاثاء ٢١ ذو الحجّة ١٤٤١ Tuesday, August 11, 2020
کد خبر: 872294
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۱۱/۷ - ۲۲:۳۴
رشد ۱۶.۷ درصدی قیمت مسکن در یک سال
در دی ماه سال ۱۳۹۶ حجم معاملات واحد‌های مسکونی در شهر تهران به ۱۹ هزار فقره و متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع واحد مسکونی به ۵ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۳.۵ و ۱۶.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.
بانک مرکزی رشد ۱۶.۷ درصدی قیمت مسکن در یک سال
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در دی ماه سال ۱۳۹۶، به ۱۹ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۳.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.


در ماه مورد اشاره، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۵۲.۴ میلیون ریال بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۶.۷ درصد افزایش داشته است.

در دی ماه سال ۱۳۹۶ حجم معاملات واحد‌های مسکونی و متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران به ترتیب به ۱۹ هزار فقره و ۵۲.۴ میلیون ریال رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۳.۵ و ۱۶.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.

رشد تعداد معاملات انجام شده طی دی ماه سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل در تداوم رشد نقطه به نقطه پنج ماه اخیر بوده است. به طوری که این موضوع سبب شده است تا در مجموع، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در ۱۰ ماهه سال ۱۳۹۶ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از افزایش ۱۲.۲ درصدی برخوردار شود. بررسی تحولات بازار اجاره‌بهای مسکن در دی ماه سال ۱۳۹۶ نیز موید تغییر متناسب اجاره‌بها با نرخ تورم در این دوره است، به طوری‌که شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۰.۳ و ۹.۳ درصد رشد نشان می‌دهد.

گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در دی ماه سال ۱۳۹۶ که برگرفته از آمار‌های خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده است.

فردا

110

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top