|
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ الاثنين ٢٢ ذو القعدة ١٤٤١ Monday, July 13, 2020
کد خبر: 872317
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۱۱/۷ - ۲۳:۳۹
بررسی بودجه ۹۷ در مجلس از فردا
سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت که جلسات علنی مجلس از فردا (یک‌شنبه) برای بررسی بودجه در دو شیفت کاری برگزار خواهد شد.
مجلس بررسی بودجه ۹۷ در مجلس از فردا
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، بهروز نعمتی اظهار کرد: بررسی کلیات لایحه بودجه کل کشور سال ۹۷ از فردا در دستور کار جلسه علنی مجلس خواهد بود و نمایندگان پس از بررسی و تصویب کلیات وارد رسیدگی به جزییات لایحه بودجه خواهند شد.


وی با بیان این که جلسات علنی مجلس در ایام بررسی بودجه در دو شیفت کاری برگزار می‌شود، گفت که بررسی بودجه حداقل دو هفته به طول می‌انجامد.نعمتی در پایان خاطرنشان کرد که در صورت نیاز جلسات علنی مجلس در شیفت سوم نیز ادامه خواهد یافت.براساس آیین ‌نامه داخلی مجلس، در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه سالانه کل کشور پس از نطق رئیس جمهور، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه گزارش خود را ارائه می‌دهد، سپس حداکثر ۱۰ ‌نفر از نمایندگان به عنوان مخالف گزارش کمیسیون و ۱۰ نفر به عنوان موافق گزارش کمیسیون به ترتیب یک نفر مخالف و یک نفر موافق هر کدام حداکثر ۱۰ دقیقه صحبت می‌کنند. پس از آن نماینده دولت به مدت ۲۰ دقیقه و در پایان، سخنگوی کمیسیون صحبت می‌کند. مجموع زمان صحبت سخنگوی کمیسیون ۳۰ دقیقه خواهد بود.پس از اظهارات مخالفان و موافقان با گزارش کمیسیون تلفیق بودجه و نماینده دولت، کلیات لایحه بودجه به رای نمایندگان مجلس گذاشته می‌شود که پس از تصویب کلیات، مجلس جزییات لایحه بودجه را آغاز می‌کند.

ایسنا

110

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top