|
پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ الخميس ٢٣ ذو الحجّة ١٤٤١ Thursday, August 13, 2020
کد خبر: 872397
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۱۱/۸ - ۱۰:۲۶
گلایه بازیگر لیسانسه ها نسبت به بیکاری با تجربه ها
بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون گفت: به دلیل نداشتن سیستم نظارتی بر حضور بازیگران در آثار سینمایی، تلویزیونی و تئاتر و نبود نهادهایی که افراد در آن خود را ثبت کرده باشند و از آن طریق وارد عرصه بازیگری شوند باعث شده است مجموعه ای از آدم هایی که صلاحیت ندارند مداوم در آثار مختلف حضور داشته باشند.
بازیگر گلایه بازیگر لیسانسه ها نسبت به بیکاری با تجربه ها
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، سیاوش چراغی پور بازیگر سینما و تلویزیون درباره وضعیت عرصه بازیگری گفت: گلایه ای غم انگیز به عنوان یک بازیگر دارم و آن هم بیکاری خیلی از همکارانم است.

 

وی درباره دلیل بیکاری برخی بازیگران اظهار کرد: به دلیل نداشتن سیستم نظارتی بر حضور بازیگران در آثار سینمایی، تلویزیونی و تئاتر و نبود نهادهایی که افراد در آن خود را ثبت کرده باشند و از آن طریق وارد عرصه بازیگری شوند باعث شده است مجموعه ای از آدم هایی که صلاحیت ندارند مداوم در آثار مختلف حضور داشته باشند و در عین حال بازیگران با تجربه که سالها زحمت کشیده، تحصیل کرده و برای بازیگری تلاش کرده اند بیکار باشند.

 

بازیگر "لیسانسه ها 2" ادامه داد: بیکاری در میان بازیگران با تجربه بیداد می کند و این غصه و درد است. این بازیگران کار دیگری بلد نیستند در نتیجه خانه نشین شده اند، اسمی از آن ها برده نمی شود و کسی نیست که در این باره پاسخگو باشد.

 

چراغی پور بر نگاه حمایتی مدیران از بازیگران تاکید و بیان کرد: کار من مدیریت نیست نمی توانم پیشنهاد دهم اما راهکاری وجود دارد که مدیران و متخصصان در حوزه سینما، تلویزیون و تئاتر کنار هم نشسته، برنامه ریزی و طرح ارائه دهند تا از این بازیگران و هنر و دانش آن ها برای نسل جوان استفاده شود و هم بیکاری آن ها رفع شود.  

 

وی در ادامه تصریح کرد: هنرمندان عزت و آبرو دارند و نمی توانند دستشان را به سوی دیگران دراز کنند در چنین وضعیتی مشکلات اقتصادی چگونه باید حل شود.  

 

این بازیگر درباره حضور بازیگران سینما و سوپراستار در عرصه تئاتر توضیح داد: در این باره قضاوت نمی کنم اما اعتقادم این است که کسی که می خواهد در هر میدانی اعم از تئاتر، تلویزیون و سینما بازی کند قدمش روی چشم اما بداند ماندگاری با کسی است که کارش را بلد است. بازیگر باید راه رفتن روی صحنه را بلد باشد، حرف زدن و دیالوگ گفتن را بلد باشد، زبان بدن را بشناسد. بازیگری که وارد نبوده و بازیگر تئاتر نیست بعد از دو نمایش در اثر سوم در جا می زند بنابراین باید آموزش بازیگری بگذراند.

 

چراغی خاطرنشان کرد: درحوزه سینما هم همین شرایط وجود دارد. در عرصه سینما نیز تخصص مهم است و اگر افراد بدون تخصص وارد شده و در جایگاهی قرار گیرند در ادمه مسیر حضور موفق و نتیجه بخشی نخواهند داشت.

 

افکار

115

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top