|
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ السبت ١٣ ذو القعدة ١٤٤١ Saturday, July 4, 2020
کد خبر: 872454
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۱۱/۸ - ۱۳:۴۵
کدام دعوا‌هامیان زوج‌هاعادی هستند؟
یک سری از دعوا و اختلافات میان زوج های موفق بسیار طبیعی است که در ادامه از آنها مطلع خواهید شد.
زوج کدام دعوا‌هامیان زوج‌هاعادی هستند؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز، تمیزی از نگاه مردان و زنان تعریف متفاوتی دارد،درواقع، اگر ایده ذهنی زوج‌ها درباره تمیزی با همدیگر تفاوت زیادی داشته باشد، احتمال شکل‌گیری مشاجرات اساسی و مداوم در این باره اساسا زیاد می‌شود.

 

 

اولویت‌های مالی متفاوتی دارید!

فرض کنید که شما می‌خواهید مبلمان خانه را عوض کنید، اما همسرتان فکر می‌کند که باید پول‌ها را به سرمایه‌گذاری در نهادهای مختلف اختصاص بدهید؛ یا مثلا شما می‌خواهید که یک هتل ارزان را در سفرتان رزرو کنید چون قرار است که زمان کمی را در هتل بگذرانید، اما همسرتان می‌خواهد که در یک هتل مجلل اسکان داشته باشد. متخصصان می‌گویند که داشتن اولویت‌ها و ایده‌های متفاوت برای خرج کردن پول کاملا عادی است، اما این موضوع هم از اهمیت خاصی برخوردار است که این تفاوت‌ها به شکل‌گیری کینه و خصومت میان زوج‌ها منجر نشوند. به یاد داشته باشید که تفاوت‌های اولویتی نباید به میدان مسابقه تبدیل شوند، بلکه پیدا کردن نیازهای مشترک باید جای چنین حالتی را بگیرند.

 

چطور مشکل را مدیریت کنیم: شما باید بدانید و درک کنید که چرا همسرتان انجام دادن بعضی از کارها را با تمام وجود می‌خواهد. گاهی اوقات فقط قائل شدن اعتبار و رسمیت برای نقطه‌نظرات همسر و پذیرفتن تفاوت‌های او، باعث می‌شود که زوج‌ها تصمیمات مشترک و بهتری بگیرند. در ضمن، درخواست کردن از همسر برای پذیرفتن تصمیم‌های مشترک نیز به این مساله بستگی دارد که شما تا چه حدودی، منافع مشترک را برای او توضیح می‌دهید.

 

 

شیوه‌های متفاوتی برای شستن ظرف‌ها دارید!

شاید مساله فقط به شستن ظرف‌ها محدود نشود، اما همه ما دارای شیوه و سبک خودمان برای انجام دادن کارهای مختلف هستیم؛ مثل استفاده از خمیردندان، مرتب کردن تخت‌خواب، تخلیه سطل زباله و... . با این‌ حال، همین شیوه‌ها و سبک‌های شخصی و متفاوت می‌توانند همسرمان را شدیدا عصبانی کنند. متخصصان می‌گویند که «هیچ زوجی» در جهان وجود ندارد که با مشکل انجام دادن کارها به شیوه متفاوت مواجه نشود.

 

چطور مشکل را مدیریت کنیم: از خودتان بپرسید که پذیرفتن یا نپذیرفتن شیوه مورد درخواست همسرتان، چه اثراتی بر شما و وضعیت خانه می‌گذارد. آیا این مسائل کوچک واقعا باید به معضل‌های بزرگ و اساسی تبدیل شوند؟ درواقع، اگر فکر می‌کنید که این نزاع واقعا ارزش بحث کردن دارد، به همسرتان توضیح بدهید که چرا انجام دادن کارها به شیوه خودتان از اهمیت خاصی برخوردار است.
تعریف‌های متفاوتی از «تمیزی» دارید!

 

تفاوت بین منظور زنان از «تمیزی» و منظور مردان از «تمیزی»، یکی از مسائل مشکل‌ساز در میان زوج‌ها است. درواقع، اگر ایده ذهنی زوج‌ها درباره تمیزی با همدیگر تفاوت زیادی داشته باشد، احتمال شکل‌گیری مشاجرات اساسی و مداوم در این باره اساسا زیاد می‌شود. با این‌ حال، متخصصان می‌گویند که بهتر یا بدتری در این زمینه وجود ندارد و مساله فقط و فقط «تفاوت» است.

 

چطور مشکل را مدیریت کنیم: هیچ فردی نباید همسرش را به ‌خاطر تفاوت در درک تمیزی سرزنش کند یا رفتاری انجام بدهد که باعث خجالت همسرش شود. به عبارت دیگر، اگر همسرتان جوراب‌هایش را روی کف اتاق رها می‌کند، نباید به او بگویید که تو آدم کثیفی هستی! به ‌جای استفاده از چنین جملاتی، تلاش کنید همسرتان درک کند که عادت‌های رفتارش‌ای تا چه اندازه روی شما تاثیر می‌گذارند. شرمسار کردن همسر فقط احساس خشم یا گناه را در همسرتان برانگیخته می‌کند و نتیجه مثبتی ندارد.

 

سلامتیسم

2025

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top