خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ الثلاثاء ٦ شعبان ١٤٤١ Tuesday, March 31, 2020
کد خبر: 888953
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۱/۵ - ۱۹:۳۰
روسیه ادعاهای آمریکا را رد کرد
سفارت روسیه اظهارات اخیر فرمانده نیروهای آمریکا در افغانستان که گفته بود "روسیه از طالبان حمایت و حتی برایشان سلاح فراهم می‌کند"، را رد کرده است.
الکساندر مانتیتسکی، سفیر روسیه در افغانستان  و ژنرال جان نیکولسون، فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان  روسیه ادعاهای آمریکا را رد کرد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، در بیانیه سفارت روسیه در کابل که به تازگی منتشر شده، آمده است آنچه را که ژنرال جان نیکولسون، فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان، درباره حمایت روسیه از نیروهای طالبان گفته باید با شواهد "غیرقابل انکار" همراه باشد.

 

در این بیانیه اظهارات اخیر مقام‌های ارشد آمریکایی "شایعه" خوانده شده و سفارت روسیه آنرا "بی‌اساس و مزخرف" دانسته است.

 

سفارت روسیه درباره اظهارات مقام‌های آمریکایی مبنی بر اینکه حمایت روسیه از طالبان به روند صلح افغانستان صدمه رسانده، نیز اظهار تعجب کرده است.

 

در این بیانیه نقل قول‌هایی که از وزیر خارجه روسیه درباره تبادل اطلاعاتی میان طالبان و کشور روسیه آمده، نیز نادرست خوانده شده است.

 

سفارت روسیه این اظهارات را شایعات خوانده و گفته است که به نظرمی‌رسد کسانی که مسئولیت وخیم شدن اوضاع در افغانستان را دارند، تلاش دارند با مطرح کردن این خبرها بار گناه شکست خود را به گردن دیگران انداخته و به روابط روسیه و افغانستان نیز آسیب برسانند.

 

به گزارش بی بی سی، فرمانده نیروهای آمریکایی گفته که "ما روایتی می‌بینیم که از آن برای اغراق شدید در تعداد نیروهای داعش در افغانستان استفاده شده است. روسها بعدا از این روایت استفاده کردند تا اقدامات طالبان را توجیه و تا حدی از آنها حمایت کنند."

 

او مدعی شده بود: "رهبران افغانستان برای سرفرماندهی ما سلاح‌هایی را آوردند و به ما دادند و گفتند این سلاح‌ها را روس‌ها به طالبان داده‌اند. ما می‌دانیم که روسیه دخالت دارد."

 

106

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top