|
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ الأربعاء ٢٢ ذو الحجّة ١٤٤١ Wednesday, August 12, 2020
کد خبر: 889157
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۱/۶ - ۲۲:۱۰
پیروانی: بازی با الجزایر در طلایی‌ترین زمان برگزار می‌شود
سرمربی سابق تیم ملی فوتبال امید گفت: بازی با الجزایر در طلایی‌ترین زمان آماده سازی تیم ملی برگزار می‌شود و نقاط ضعف و قوت تیم ما را مشخص می‌کند.
امیرحسین پیروانی پیروانی: بازی با الجزایر در طلایی‌ترین زمان برگزار می‌شود
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال امید گفت: بازی با الجزایر در طلایی‌ترین زمان آماده سازی تیم ملی برگزار می‌شود و نقاط ضعف و قوت تیم ما را مشخص می‌کند.


امیرحسین پیروانی سرمربی سابق تیم ملی فوتبال امید درباره برگزاری دیدار تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران مقابل الجزایر بیان کرد: زمانی که اردوی فعلی تیم ملی در آن برگزار می‌شود، طلایی‌ترین زمانی است که پیش از جام جهانی در اختیار تیم ما قرار دارد و تمام تیم‌ها از این فرصت به بهترین شکل استفاده می‌کنند. الجزایر هم مانند تونس تیمی است که با نظر کارلوس کی روش انتخاب شده است و کادرفنی تیم ملی قصد دارد از این بازی برای شناخت بهتر از بازیکنان حاضر در اردو استفاده کند.


او افزود: اکنون حدود ۳۵ بازیکن مدنظر کادرفنی تیم ملی هستند و مربیان تیم ما سعی دارند از دیدار‌های تدارکاتی برای شناسایی ترکیب ۲۳ نفره استفاده کنند. نمونه کاری که کی روش مقابل تونس انجام داد، اما سرمربی تیم ملی پس از شناخت ۲۳ بازیکن نهایی برای جام جهانی سراغ انتخاب ترکیب ۱۱ نفره می‌رود. از حدود یک ماه دیگر اردو‌های اصلی تیم ملی آغاز می‌شود که طبیعی است در آن اردو‌ها نفرات کمتری شرکت می‌کنند تا کی روش و دستیارانش بتوانند از آماده‌ترین نفرات داخلی و لژیونر‌ها برای جام جهانی استفاده کنند.


سرمربی سابق تیم‌های ملی جوانان و امید ایران خاطرنشان کرد: الجزایر تیم باکیفیتی است که می‌توانیم در تقابل با این تیم، بازی با مراکش را شبیه سازی کنیم، اما کادرفنی تیم ملی در این بازی هم دنبال شناسایی بیشتر ترکیب ۲۳ نفره است تا تمرینات بدنسازی تیم ملی با حضور آن‌ها انجام شود. دیدار‌های تدارکاتی وضعیت تیم ملی از لحاظ جسمانی و تاکتیکی را مشخص می‌کند. تمام تیم‌های حاضر در جام جهانی از این بازی‌ها برای شناخت نقاط ضعف و قوتشان استفاده می‌کنند. در رویارویی با چنین تیم‌هایی می‌توانیم ارزیابی مشخصی از تیم ملی داشته باشیم. یکی از نکاتی که باید در بازی با الجزایر باید مورد بررسی قرار گیرد، وضعیت خط دفاعی تیم ملی است و با توجه به مهره‌های تهاجمی سرشناس این تیم، خط دفاعی ایران مورد آزمایش جدی قرار می‌گیرد.


پیروانی درباره اینکه با توجه به انتقاد‌های مطرح شده نسبت به عملکرد روزبه چشمی آیا او می‌تواند جانشین مطمئنی برای سید جلال حسینی و مرتضی پورعلی گنجی در قلب خط دفاعی تیم ملی باشد یا خیر، اظهار داشت: باید به انتخاب‌ها و تفکرات کی روش احترام بگذاریم، اما عملکرد دفاعی تیم ملی برای نتیجه گیری در جام جهانی اهمیت زیادی دارد. مرتضی پورعلی گنجی گزینه مناسبی برای این منطقه است و کی روش دنبال گزینه‌ای ایده آل می‌گردد تا او را در کنار مرتضی قرار دهد. به همین دلیل به تناوب از سید جلال حسینی، روزبه چشمی و پژمان منتظری استفاده می‌کند. سید جلال حسینی در سال‌های اخیر شایستگی هایش را نشان داده است. منتظری هم به دنبال رهایی از آسیب دیدگی برای بازگشت به ترکیب اصلی تیم ملی تلاش می‌کند. روزبه چشمی هم انگیزه زیادی برای قرار گرفتن در فهرست نفرات منتخب سرمربی تیم ملی برای جام جهانی دارد.


او درمورد درخشش تیم ملی مراکش، نخستین حریف ایران در جام جهانی در بازی‌های اخیرش گفت: توجه بسیاری از مردم ایران به دیدار با اسپانیا و پرتغال معطوف شده است، اما مراکش هم تیم بسیار خوبی است که کاپیتان و دفاع راست آن در یوونتوس و رئال مادرید بازی می‌کنند. سایر نفرات مراکش هم بسیار توانمند و قابل هستند. به اعتقاد من این تیم برای ما به هیچ وجه ضعیف‌تر از پرتغال نیست و کادرفنی ما به دنبال اینست که ایران با برتری مقابل مراکش و کسب یک امتیاز از دیدار با پرتغال یا اسپانیا به مرحله بعدی جام جهانی صعود کند. البته مربیان مراکش هم دنبال پیروزی برابر تیم ملی کشورمان هستند و آن‌ها هم چنین هدفی دارند.


پیروانی افزود: مراکش در کنار قدرت از سرعت تیمی خوبی هم برخوردار است و همین امر کار ما را سخت می‌کند. درحالی که تکنیک و سرعت جزء ویژگی‌های بارز بازی اسپانیا و پرتغال است، مراکش در کنار این ۲ عامل از قدرت جسمانی هم بهره می‌برد. من به عنوان سرمربی تیم جوانان سابقه بازی با اینگونه تیم‌ها مانند زامبیا در جام جهانی دارم. تیم هایی، چون کلمبیا و کاستاریکا هم در جام جهانی ۲۰۱۴ با استفاده از این فاکتور‌ها به مرحله یک چهارم نهایی رسیدند. در کل بازی‌های تدارکاتی با تیم‌های ترکیه، الجزایر و یونان می‌تواند در راه آماده سازی تیم ملی برای بازی با تیم‌هایی مانند مراکش بسیار موثر باشد.


او خاطرنشان کرد: کل تیم‌های حاضر در جام جهانی از تمام ظرفیتشان برای نتیجه گیری در جام جهانی استفاده می‌کنند و امیدوارم ما هم بتوانیم از تمام پتانسیل فوتبال ایران در راه کسب موفقیت در این رقابت‌ها بهره بگیریم. به نوشته باشگاه خبرنگاران، کارشناس فوتبال ایران درباره احتمال تمدید قرارداد کارلوس کی روش پس از جام جهانی ۲۰۱۸ تصریح کرد: کی روش از لحاظ فنی در تیم ملی ایران بسیار تاثیرگذار بوده است و من مخالفتی با تمدید قراردادش ندارم.

110

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top