خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ الأحد ١٧ ربيع الثاني ١٤٤١ Sunday, December 15, 2019
کد خبر: 891175
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ - ۲۱:۵۳
نقش ابرو در برقراری ارتباطات اجتماعی
محققان کانادایی دریافتند،ابروهای کوتاه با قابلیت تحرک بالا امکان برقراری نوعی ارتباط رابرای انسان های اولیه فراهم کردوموجب پیشرفت سریع روابط اجتماعی آن ها درمقایسه باسایربدویان شد.
ابرو نقش  ابرو  در  برقراری  ارتباطات  اجتماعی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز،  مطالعه ظاهر سایر جانوران سرنخ هایی را از نقش ابروهای پرپشت و کمانی شکل برای انسان به دست می دهد.یکی از نشانه های قدرت نر غالب در بین 'شاه بابون ها' وجود دو برجستگی رنگی در دو طرف پوزه آن ها است. به اعتقاد محققان، ابروهای پرپشت برای انسان های اولیه نیز نقش مشابهی داشته و امکان شناسایی نر غالب را فراهم می کرد. 

 

تغییر شکل ابروها و کوتاه شدن آن ها موجب شد چهره انسان کشیده تر شود و امکان نمایش احساسات دوستانه تر فراهم شود. در نتیجه انسان ها توانستند پیوندهای اجتماعی محکم تری را با یکدیگر برقرار کنند. 

 

با وجود این برخی از محققان معتقدند داشتن ابروهای بزرگ یکی از ضروریات انسان های اولیه بوده است تا فضای خالی بین حفره چشم ها و محل قرار گیری مغز را پر کرده و در زمان جویدن غذا شکل کلی جمجمه را تثبیت کند. 

 

برای بررسی این نظریه، محققان جمجمه یک انسان هایدلبرگی را که بین ۲۰۰ هزار تا ۶۰۰ هزار سال قبل روی زمین سکونت داشته اسکن کرده و با استفاده از مدل سازی کامپیوتری اندازه ابروهای آن را کوچکتر کردند. در نتیجه این بررسی مشخص شد تغییر اندازه ابرو هیچ تاثیری بر یکپارچگی ساختار جمجمه ندارد. گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Nature Ecology & Evolution منتشر شده است.

 

سرپوش

2025

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top