خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ الجمعة ٢٤ ربيع الأوّل ١٤٤١ Friday, November 22, 2019
کد خبر: 891298
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ - ۱۷:۰۱
بانک مرکزی حراج سکه را لغو کرد
حراج سکه در بانک کارگشایی درحالی با دستور بانک مرکزی با وجود حضور مردم و اعلام نرخ ها لغو شد، که علت این تصمیم مشخص نیست.
سکه1 بانک مرکزی حراج سکه را لغو کرد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، درحالی که طبق اعلام قبلی بنا بود امروز حراج سکه در بانک کارگشایی برگزار شود که این حراج با دستور بانک مرکزی لغو شده است. البته بانک مرکزی علت مشخصی برای لغو حراج اعلام نکرده است.

این درحالی است که مردم از ساعت ۱۵ در سالن حراج حضور یافته بودند ضمن آنکه بانک مرکزی نرخ پایه حراج را نیز به بانک کارگشایی اعلام کرده بود. اما به محض اینکه مسئولان حراج قصدآغاز حراج را داشتند از بانک مرکزی دستور رسید که فعلاً حراج لغو شود. به همین دلیل مردم نیز از سالن حراج خارج شدند.

مشخص نیست در روز‌های بعد حراج سکه بازهم برگزار می‌شود یا خیر! در پی افزایش قیمت دلار و سکه در بازار آزاد، بانک مرکزی قبلاً اعلام کرده بود که حراج سکه در هفته جاری، هر روز برقرار است و ادامه آن در هفته آینده بنا به تصمیم جدید اطلاع رسانی خواهد شد. البته این تصمیم در روز‌های اخیر بازنگری شد و براساس آن بنا بود حراج فقط در روز‌های زوج برگزار شود. امروز طبق اعلام بانک مرکزی تاریخ برگزاری حراج سکه بود.

بعد از اعلام سیاست ارز تک‌نرخی در دولت، بانک مرکزی از کاهش قیمت سکه به‌دلیل کاهش قیمت دلار خبر داد. همزمان البته، ولی الله سیف نیز از طرحی رونمایی کرد که براساس آن قیمت و سررسید سکه‌های پیش‌فروش با تغییر همراه شده است.

طبق طرح جدید، پیش‌فروش سکه با سررسید یک‌ماهه یک میلیون و ۵۹۰ هزار تومان، سه‌ماهه یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان، شش‌ماهه یک میلیون و ۴۷۵ هزار تومان، ۹ ماهه یک میلیون و ۴۱۰ هزار تومان، ۱۲ ماهه یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، ۱۸ ماهه یک میلیون و ۲۴۵ هزار تومان و دوساله یک میلیون و ۱۶۰ هزار تومان انجام خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی هم در همین ارتباط ضمن اعلام شرایط جدید پیش‌فروش سکه اعلام کرد: قیمت‌های پیش‌فروش سکه ثابت نخواهد بود چراکه با روند بازار تعدیل خواهیم کرد.

تسنیم

110

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
پربیننده جام
آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
داغ شده های جام نیوز
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top