|
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ الثلاثاء ١١ صفر ١٤٤٢ Tuesday, September 29, 2020
کد خبر: 891516
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۱/۲۴ - ۰۱:۰۱
«گرگ» در تور پلیس
مرد سابقه دار معروف به «گرگ» که از چند ماه قبل تحت تعقیب پلیس قرار داشت در حالی با صدور دستورات ویژه ای از سوی معاون دادستان مشهد و تلاش شبانه روزی افسران تجسس کلانتری سپاد به چنگ قانون افتاد که تاکنون به 60 فقره سرقت از انبار و کارگاه های تولیدی به همراه همدستانش اعتراف کرده است.
دستبند «گرگ» در تور پلیس
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس حوادث جام نیوز، معاون دادستان مرکز خراسان رضوی در امور جرایم خاص، در تشریح ماجرای دستگیری باند معروف به «گرگ» گفت: در پی وقوع سرقت های خشن که با تخریب در و دیوار انبار کارگاه ها همراه بود، گروه ویژه ای از ماموران کلانتری سپاد با صدور دستورات قضایی، مامور رسیدگی به پرونده سرقت های مذکور شدند. قاضی سیدجواد حسینی افزود: در همین حال ماجرای سرقتی در حوزه استحفاظی کلانتری سپاد رخ داد که محتویات پرونده نشان می داد اعضای یک باند سرقت با تهدید چاقو و بستن دست و پای نگهبان انبار کاشی و سرامیک، مقادیر زیادی لوازم را به همراه یک دستگاه موتورسیکلت سرقت کرده اند.


این مقام قضایی اضافه کرد: در پی وقوع سرقت مذکور و تجزیه و تحلیل های کارشناسی مشخص شد که سرقت های همراه با تخریب و تهدید توسط اعضای باند معروف به «گرگ» رخ می دهد بنابراین ماموران تجسس کلانتری با کسب مجوزهای قضایی، شاخه های عملیاتی و اطلاعاتی خود را با اجیر کردن منابع و مخبران محلی در حالی گسترش دادندکه اعضای باند «گرگ» به سرقت های خود ادامه می دادند.


وی تصریح کرد: در همین حال ماموران انتظامی یکی از سارقان سابقه دار معروف به «شمالی» را به دام انداختند که او سرنخ های خوبی از باند «گرگ» به پلیس ارائه داد. سرپرست مجتمع قضایی شهید بهشتی مشهد خاطرنشان کرد: سارق معروف به شمالی اواخر سال گذشته روانه زندان شد و بدین ترتیب عملیات پلیس برای شناسایی مخفیگاه باند «گرگ» ادامه یافت تا این که روز بیست و یکم فروردین ماموران کلانتری سپاد با فرماندهی سرگرد زمینی (رئیس کلانتری سپاد) موفق شدند پاتوق اعضای این باند را در منطقه اسماعیل آباد شناسایی کنند.


قاضی حسینی یادآور شد: این پاتوق به یکی از مالخران معروف این باند تعلق داشت به همین دلیل ادامه عملیات به شیوه دیگری تغییر کرد تا سرکرده این باند سرقت نتواند از چنگ ماموران بگریزد.
وی ادامه داد: نیروهای انتظامی با مجوز قضایی وارد منزل شدند و پنج نفر را در این پاتوق دستگیر کردند اما سرکرده معروف به «گرگ» در میان آن ها نبود به همین دلیل ماموران تجسس در پاتوق دزدان به کمین نشستند تا این که ساعتی بعد «ع-ذ» (معروف به گرگ) با خیالی آسوده وارد پاتوق شد که ناگهان حلقه های قانون بر دستانش گره خورد.


معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد تصریح کرد: در بازرسی از پاتوق دزدان مقادیر زیادی کاشی و سرامیک، 29 سطل چسب کاشی، تلفن رومیزی، آبگرمکن دیواری، قیچی قفل شکن، ضبط، مواد مخدر مشکوک به هروئین و لوازم دیگر سرقتی کشف شد و شش متهم دستگیر شده به مقر انتظامی انتقال یافتند. قاضی سیدجواد حسینی اضافه کرد: سرکرده باند در بازجویی ها ضمن اقرار به 60 فقره سرقت به همراه دیگر همدستانش اعتراف کرد برخی از لوازم مسروقه در مخفیگاه یکی دیگر از اعضای باند قرار دارد، بنابراین مخفیگاه مذکور نیز با صدور دستور قضایی مورد بازرسی قرار گرفت که در آن جا نیز مقادیر زیادی لوازم سرقتی از قبیل دریل برقی، رایانه، قطعات موتورسیکلت، ابزار و آچارآلات، تعدادی کیسه خواب، دستگاه پرچ، چاقو تیزکن و ... کشف و ضبط شد.

قاضی حسینی در پایان با قدردانی ازتلاش ماموران تجسس کلانتری سپاد افزود: مرد معروف به گرگ که پنج فقره سابقه کیفری سرقت دارد محل های دستبرد را نیز روز گذشته به ماموران انتظامی نشان داد. وی اضافه کرد: تحقیقات بیشتر درباره سرقت های احتمالی دیگر اعضای این باند همچنان ادامه دارد.

خراسان

کلیدواژه ها:
گرگ  |  مرد  |  پلیس  |  مشهد  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top