|
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ الجمعة ١٢ ذو القعدة ١٤٤١ Friday, July 3, 2020
کد خبر: 891576
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۱/۲۴ - ۱۸:۳۰
تک نرخی شدن ارز به نفع اقتصاد است
رئیس خانه اقتصاد ایران با بیان اینکه زمانی که هیجانات فروکش کند و بازار آرام باشد تاثیر تک نرخی شدن ارز در بلندمدت مثبت و به نفع اقتصاد کشور خواهد بود، گفت: تیم اقتصادی دولت باید اولویت‌ها را اعلام کند.
دلار11 تک نرخی شدن ارز به نفع اقتصاد است
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، ابراهیم جمیلی درباره تک نرخی شدن ارز اظهار کرد: تک نرخی شدن ارز کار بسیار خوبی است که دولت انجام داده است و تب و هیجانات بازار را کنترل کرد.

رئیس خانه اقتصاد ایران با بیان اینکه در حال حاضر درآمد‌های ارزی کشور بیش از مصارف ارزی است، افزود: بسیاری فکر می‌کنند اگر انتقال پول نفت به داخل کشور صورت نگیرد به مشکل می‌خوریم در حالی که ما با بسیاری از کشور‌ها می‌توانیم تهاتر کالایی داشته باشیم و در کشور‌های روسیه، چین و ترکیه می‌توانیم با پول همین کشور‌ها ال سی باز کنیم و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

وی با بیان اینکه تیم اقتصادی دولت باید تک نرخی شدن ارز را تشریح کند، افزود: باید تیم اقتصادی دولت باید اولویت‌ها را اعلام کند، نباید هر کسی هر چقدر ارز خواست بگیرد و در خانه نگهداری کند.

جمیلی با تاکید بر اینکه ارز باید از سیستم کالایی حذف شود تصریح کرد: ارز به عنوان یک کالا نباید مورد خرید و فروش صورت بگیرد ارز یک سیستم پولی است که باید در تبادل تجاری از آن استفاده شود.

رئیس خانه اقتصاد ایران ادامه داد: دولت باید برای امنیت غذایی، تامین دارو، مواد اولیه تولید، ورود ماشین آلات اولویت قرار دهد و از ورود کالا‌های غیر ضرور جلوگیری کند.

وی خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی بانک مرکزی در این باره صفر بوده و باید برای بانک‌ها دوباره اعتمادسازی شود.

جمیلی اظهار کرد: زمانی که هیجانات فروکش کند و بازار آرام باشد تاثیر تک نرخی شدن ارز در بلندمدت مثبت و به نفع اقتصاد کشور خواهد بود.

رئیس خانه اقتصاد ایران با بیان اینکه در فضای هیجان به دنبال سود بردن هستند در حالی که سود باید از ارزش افزوده به دست بیاید، افزود: یک دوره انتقالی داریم و همه از جمله بخش خصوصی و دولتی باید در این باره همکاری کنند.

وی تاکید کرد: هرچند به نحوه تصمیم گیری، اعلام و اجرا انتقاداتی داریم اما، باید از تصمیم دولت در این زمینه حمایت کرد.

صبحانه

110

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top