|
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ الأحد ١٤ ذو القعدة ١٤٤١ Sunday, July 5, 2020
کد خبر: 891578
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۱/۲۴ - ۱۹:۲۰
آخرین وضعیت بازار میوه و تره بار در آستانه عید مبعث
باتوجه به افزایش تقاضا در آستانه عید مبعث، بازار میوه و تره بار از رونق نسبی برخوردار است.
میوه1 آخرین وضعیت بازار میوه و تره بار در آستانه عید مبعث
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، ازار میوه و تره بار و عرضه میوه‌های نوبرانه بهاری از جمله گوجه سبز، توت فرنگی، ملون، طالبی و هندوانه با افزایش تقاضا روبه‌روست و همین افزایش نسبی تقاضا موجب شده قیمت برخی اقلام همچون گوجه سبز با شیب صعودی قیمت همراه باشد‌‌.

به گفته برخی فروشندگان بازار میوه در آستانه عید مبعث و برگزاری مراسم و جشن‌ها با افزایش تقاضا روبه‌روست که در نهایت این امر رونق نسبی بازار بعد از تعطیلات نوروز را به همراه داشت.

آخرین بررسی‌ها از بازار میوه و تره بار حاکی از آن است که نرخ هر کیلو گوجه سبز ۵۰ تا ۱۰۰ هزارتومان، موز ۶ تا ۶هزار ۵۰۰، خیار ۳ تا ۳ هزار و ۵۰۰، طالبی ۳ تا ۴ هزار، پرتقال ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰، کیوی ۳ تا ۴ هزار و ۵۰۰، سیب ۳ تا ۶ هزار و ۵۰۰، توت فرنگی ۵ تا ۱۸ هزار، ملون ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان است.

حسن صابری رئیس اتحادیه بارفروشان میدان میوه و تره بار از ثبات نرخ میوه در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون نرخ هر کیلو پرتقال رسمی شمال یک‌هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار، پرتقال تامسون شمال ۲ تا ۳ هزار، پرتقال جنوب ۳ تا ۴ هزار، توت فرنگی ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزار، نارنگی تخم پاکستانی ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار،کیوی هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی با اشاره به نرخ سایر میوه‌ها در بازار، افزود: هر کیلو سیب لبنانی زرد با نرخ یک‌هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار، سیب لبنانی قرمز یک‌هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰، لیموشیرین ۲ تا ۳ هزار، ملون یک‌هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و۵۰۰، موز ۵ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار، طالبی یک‌هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ و هندوانه ۵۰۰ تا ۹۰۰ تومان در میدان عرضه می‌شود.

صابری نرخ هر کیلو خیار رسمی را یک‌هزار و ۳۰۰ تا ۲ هزار تومان اعلام کرد و گفت: نرخ هر کیلو خیار گلخانه‌ای یک‌هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار، گوجه فرنگی گلخانه‌ای ۲ تا ۲ هزار و۵۰۰، گوجه فرنگی نو ۸۰۰ تا یک‌هزار و ۵۰۰، پیاز زرد ۸۰۰ تا هزار، باقالی یک‌هزار تا یک‌هزار و ۵۰۰، سیب زمینی نو یک‌هزار و۲۰۰ تا یک‌هزار و ۵۰۰ و سیر خشک ۶ تا ۹ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه بارفروشان ادامه داد:هم اکنون نرخ هر کیلو بادمجان دلمه یک‌هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار، بادمجان گلخانه‌ای ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰، کاهو پیچ سالادی ۸۰۰ تا هزار و ۳۰۰،کاهو رسمی ۸۰۰ تا یک‌هزار و ۲۰۰، فلفل دلمه سبز یک‌هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰، فلفل دلمه رنگی ۲ تا ۴ هزار، فلفل تند ریز ۳ تا ۴ هزار، لوبیا سبز ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ و هویج ۸۰۰ تا یک‌هزار و ۲۰۰ تومان است.

به گفته صابری، نرخ هر کیلو سبزی خوردن یک‌هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ و سبزی جور(پلو،آش،قورمه) ۸۰۰ تا یک‌هزار تومان است.

رئیس اتحادیه بارفروشان قیمت میوه در بازار را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به فراوانی میوه، تغیری در قیمت‌ها رخ نداده است و افزایش تقاضا در آستانه عید مبعث تأثیری در نوسان قیمت‌ها نخواهد داشت.

صابری تصریح کرد: فراوانی عرضه هندوانه، قیمت این محصول در بازار را تحت شعاع خود قرار داده به طوریکه جوابگوی هزینه تمام شده تولید نیست.

باشگاه

110

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top