|
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ السبت ١٨ ذو الحجّة ١٤٤١ Saturday, August 8, 2020
کد خبر: 891607
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۱/۲۴ - ۲۱:۰۰
شاه‌حسینی: قرار نیست در فیلمهای انقلابی نماد مرد و زن با ظاهر انقلابی تصویر شود
انسیه شاه حسینی کارگردان سینما با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ انقلاب گفت: فرهنگ انقلاب باید از سطح شعاری بیرون بیاید و به حیطه عمل برسد.
انسیه شاه حسینی شاه‌حسینی: قرار نیست در فیلمهای انقلابی نماد مرد و زن با ظاهر انقلابی تصویر شود
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، انسیه شاه حسینی فیلمنامه نویس و کارگردان سینما به مناسبت چهارمین هفته هنر انقلاب با اشاره به مضامین متاثر از هنر انقلاب گفت: بن مایه و جان انقلاب خودباوری بود، امام خمینی (ره) در صحبت هایشان می گفتند که مردم عادی چیزی از نیروی نظامی کم ندارند، درواقع منظور ایشان این بود که باید اعتماد به نفس داشته باشیم. وقتی خودمان را باور کنیم نتایج خوبی برایمان رقم می خورد.

 

وی افزود: مسئله دیگری که امام همیشه تاکید داشتند این بود که نباید به شغال ها باج داد، یعنی از لحاظ سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و تجاری نباید به هیچ کشوری باج بدهیم.

 

شاه حسینی با اشاره به معنای فرهنگ انقلاب گفت: باید فرهنگ انقلاب را دنبال کنیم، فرهنگ انقلابی یعنی فرهنگی که در آن اهداف راستین انقلاب دنبال می شود، آن هم نه در سطح شعار بلکه در حیطه عمل، البته وقتی پای هنر به میان می آید همه چیز باید از حالت شعاری خارج شود.

 

کارگردان فیلم «زیباتر از زندگی» با اشاره به پیشنهاداتی برای فیلمسازی در ژانر هنر انقلاب توضیح داد: حتما قرار نیست در فیلم های انقلابی شخصیت های مرد با ظاهر انقلابی و شخصیت های زن با چادر به خیابان بروند و شعار بدهند؛ حال آن که یک کاراکتر باید در منش خود  پیرو ارزشهایی باشد که به خاطر آن انقلاب کرده و این ارزش ها را به صورت غیرمستقیم نشان دهد.

 

شاه حسینی با اشاره به راهکارهایی برای به تصویر کشیدن و تاکید بر هنر انقلابی گفت: به نظرم از فیلمنامه ها و قصه های ارزشی باید حمایت شود؛ زیرا نقطه عزیمت هر فیلم خوبی از فیلمنامه شروع می شود. درنتیجه سازندگان هم به ساختن فیلم های خوب ترغیب می شوند.

 

وی ادامه داد: حوزه هنری فعالیت های بسیاری در این باره دارد و امیدوارم بتوانند پس از این نیز با همین قوت کار خود را دنبال کنند و خروجی های خوبی را از این مجموعه شاهد باشیم.

 

گفتنی است چهارمین هفته هنر انقلاب اسلامی تا 26 فروردین ماه ادامه دارد.

 

تسنیم

115

 

کلیدواژه ها:
زن  |  فرهنگ  |  سینما  |  چادر  |  هنر  |  حوزه  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top