|
پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ الخميس ٥ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Thursday, October 22, 2020
کد خبر: 891688
نظرات: 2
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۱/۲۵ - ۱۴:۱۷
ترجمه کتاب‌های علمی به ۲۰ زبان در جامعه المصطفی
معاون پژوهش جامعه‌ المصطفی با اشاره به ترجمه کتاب‌های مختلف علمی و دانشی به بیش از ۲۰ زبان زنده دنیا، از چاپ مستمر ۱۰ نشریه علمی و ترویجی در جامعه‌ المصطفی خبر داد.
جامعه المصطفی ترجمه کتاب‌های علمی به ۲۰ زبان در جامعه المصطفی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین بی‌نیاز امروز (۲۳ فروردین) در اولین اجلاسیه سراسری کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره جامعه المصطفی، بیان کرد: همه ما وظیفه داریم تا در راستای شعار سال که توسط رهبر معظم انقلاب و به منظور رونق اقتصادی و تقویت معیشت مردم انتخاب شده است، اندیشه ورزی موثری را در دستور کار خود قرار دهیم.

 

وی با تأکید بر این که مجموعه های علمی جامعه المصطفی بحث تقویت و حمایت از تولیدات فکری و نظریات علمی را سرلوحه کار خود قرار داده است، ابراز کرد: المصطفی بر آن است تا همسو با شعار سال، در زمینه رونق علمی میهمن اسلامی گام‌های مهمتری را بردارد.

 

بی‌نیاز پژوهش های کاربردی ناظر به حل مشکلات جامعه در عرصه بین المللی را یکی از ضرورت های انکار ناپذیر المصطفی دانست و اظهار کرد: باید برای انجام وظیفه علمی، نهاد ارزشمند المصطفی که خود ثمره پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است، برنامه های هدفمندی را برای تولید علمی در عرصه های مختلف دانشی ارائه کند.
 

معاون پژوهش جامعه المصطفی چاپ و انتشار مستمر ۱۰ نشریه علمی ترویجی، ۴ نشریه علمی پژوهشی، ۳۵ نشریه داخلی و ۸ نشریه دانش پژوهشی را از مهمترین دستاوردهای علمی المصطفی دانست و یادآور شد: سالانه در این نشریات، صدها مقاله علمی ناظر به نیاز دانشی عرصه های مختلف بین المللی تولید و منعکس می‌شود.

 

وی با تأکید بر این که در نشست های علمی المصطفی هزاران مقاله ارائه می شود، گفت: شکل گیری ده‌ها انجمن علمی پژوهشی در داخل و خارج از ایران از دیگر دستاوردهای ارزشمند المصطفی به شمار می رود.

 

بی‌نیاز به ترجمه کتاب های مختلف علمی و دانشی به بیش از ۲۰ زبان زنده دنیا اشاره و خاطرنشان کرد: همه اقدامات المصطفی زمینه هایی را برای تقویت تولید و جهش علمی فراهم کرده است.

 

وی در ادامه به برخی از عملکردهای پیشین کرسی های نظریه پردازی اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ضمن حمایت از کرسی های سابق نظریه پردازی، به همت همه بخش های المصطفی کرسی های جدیدی شکل گرفته است.

 

بی‌نیاز با تأکید بر این که تاکنون ۱۰۶ طرح نظریه پردازی توسط استادان و اندیشمندان جامعه المصطفی به دبیرخانه شورای حمایت از کرسی های نظریه پردازی ارسال شده است، اظهار کرد: این ۱۰۶ طرح از سوی استادان و اندیشمندان ۱۱ مرکز فعال المصطفی ارسال شده است.

 

وی ضمن تاکید بر اهمیت کیفیت بخشی به طرح های نظریه پردازی، یادآور شد: تهیه سامانه علمی و اطلاعاتی کرسی های نظریه پردازی در حال پیگیری است و جلسات کمیته دستگاهی کرسی های نظریه پردازی به صورت فشرده برگزار می شود.

 

معاون پژوهش جامعه المصطفی شکل گیری کارگروه های مختلف در کمیته دستگاهی کرسی های نظریه پردازی را از دیگر رویکردهای شورای حمایت از کرسی های نظریه پردازی دانست و یادآور شد: برگزاری کرسی های نظریه پردازی مشترک با واحدها و مجموعه های علمی عرصه داخل و خارج از کشور در دستور کار قرار گرفته است.

 

ایسنا

115

 

کلیدواژه ها:
جامعه  |  علم  |  دانش  |  رهبر  |  تولید  | 
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top