|
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ الاثنين ١٠ صفر ١٤٤٢ Monday, September 28, 2020
کد خبر: 891797
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۰۰:۱۲
بلومبرگ؛
آمریکا و اروپا به توافق درخصوص برجام نزدیک شده‌اند
دیپلمات‌های اروپایی، دیدارهای هفته گذشته با مقام‌های آمریکایی را موفقیت‌آمیزتر از نشست‌های پیشین ارزیابی کرده‌اند و این موضوع، احتمال دستیابی به توافقی در خصوص برجام را قوت بخشیده است...
ترامپ آمریکا و اروپا به توافق درخصوص برجام نزدیک شده‌اند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، بلومبرگ به نقل از منابع خود می‌نویسد که دیپلمات‌های اروپایی، دیدارهای هفته گذشته با مقام‌های آمریکایی را موفقیت‌آمیزتر از نشست‌های پیشین ارزیابی کرده‌اند و این موضوع، احتمال دستیابی به توافقی در خصوص برجام را قوت بخشیده است.

 

درهمین رابطه، یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا به این رسانه گفته است که طرف‌ها به توافقی درخصوص چگونگی موضع‌گیری نسبت به برنامه موشک‌های بالستیک ایران نزدیک شده‌اند، اما همچنان برسر موضوع «بند انقضاء» در برجام اختلاف نظر دارند.


بلومبرگ جزئیات بیشتری از مذاکرات جاری میان مقام‌های اروپایی و آمریکایی در این رابطه منتشر نکرده است.
بند انقضاء اصطلاحی است که دولت آمریکا و برخی رسانه‌های غربی، آن را برای برخی محدودیت‌های موقت اعمال شده بر برنامه‌های هسته‌ای ایران به کار می برند.


کاخ سفید به دنبال دائمی کردن این محدودیت هاست؛ اما تلاش هایش برای جلب رضایت دیگر طرف ها تاکنون بی نتیجه بوده است.
رئیس جمهوری آمریکا مطابق با قانون مصوب کنگره این کشور تا تاریخ 12 مه (22 اردیبهشت) فرصت دارد تا در رابطه با تداوم تعلیق تحریم ها علیه ایران تصمیم گیری کند و وی این اقدام را منوط به تحقق خواسته های گزاف خود دانسته است.


مقام های کشورمان بارها تاکید کرده اند که امور دفاعی و نظامی را قابل مذاکره نمی دانند و پای میز مذاکره مجدد برجام نخواهند نشست.

انتخاب

کلیدواژه ها:
برجام  |  اروپا  |  آمریکا  | 
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top