|
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ السبت ١٣ ذو القعدة ١٤٤١ Saturday, July 4, 2020
کد خبر: 891940
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۲۰:۲۰
حمایت قاطع آلمانی‌ها از عدم مشارکت برلین در حمله به سوریه
نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد که اکثر قریب به اتفاق شهروندان آلمانی از تصمیم دولت آلمان برای عدم مشارکت در حمله نظامی به سوریه راضی بوده و آن را مثبت می دانند.
جنگ سوریه حمایت قاطع آلمانی‌ها از عدم مشارکت برلین در حمله به سوریه
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز به نقل از روزنامه آلمانی "دی ولت"، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان با وجود اینکه از حمله موشکی فرانسه، انگلیس و آمریکا حمایت کرد، اما قبل از آن هر گونه مشارکت آلمان در چنین اقدامی را رد کرده بود.

نتایج یک نظر سنجی نشان می دهد که اکثر شهروندان آلمانی از این تصمیم مرکل حمایت می کنند. در مجموع حدود 81 درصد شهروندان آلمانی عدم مشارکت آلمان در این اقدام نظامی را مثبت و 62 درصد هم آن را بسیار مثبت دانستند.

تنها 12 درصد شهروندان آلمانی چنین تصمیمی را منفی ارزیابی کردند و 6 درصد شهروندان هم این تصمیم مرکل را بسیار منفی دانستند. هفت درصد شهروندان آلمانی هم نظری در این باره نداشتند.

تصمیم مرکل درباره عدم مشارکت با هم پیمانان غربی خود در حمله موشکی به سوریه با حمایت گسترده طرفداران احزاب مختلف در آلمان روبرو شده است.

نتایج این نظر سنجی نشان می دهد که 89 درصد طرفداران احزاب متحد مسیحی این تصمیم مرکل را مثبت دانسته و 85 درصد طرفداران حزب چپ آلمان هم چنین دیدگاهی داشتند.

بر این اساس، 87 درصد طرفداران حزب سوسیال دموکرات هم تصمیم مرکل در این باره را درست می دانند و در بین طرفداران حزب سبز هم 85 درصد چنین دیدگاهی دارند. ضعیف ترین حمایت از این تصمیم مرکل در بین طرفداران حزب افراطی جایگزینی برای آلمان وجود داشت که 78 درصد چنین نظری داشتند.

بیشترین حمایت از تصمیم مرکل درباره عدم مشارکت در حمله موشکی به سوریه نیز در بین شهروندان بالای 65 سال آلمانی وجود داشت که 85 درصد این تصمیم مرکل را تمجید می کردند. در سنین بین 30 تا 39 سال نیز 73 درصد با این تصمیم مرکل موافق بودند.

نتایج این نظر سنجی نشان می دهد که در شرق آلمان 86 درصد و در غرب هم 80 درصد شهروندان این تصمیم مرکل را درست ارزیابی کردند.

این نظرسنجی که از طرف انستیتو سیوی و به سفارش روزنامه "دی ولت" آلمان انجام شده در تاریخ بین 12و 14 آوریل از بین 5061 نفر از واجدین شرایط رای دادن انجام شده است.

آمریکا، انگلیس و فرانسه روز شنبه حملات موشکی گسترده‌ای به تاسیسات دولتی سوریه که به عقیده آنها برای تولید تسلیحات شیمیایی از آنها استفاده شده را انجام دادند. طی حدود دو ساعت در ساعات اولیه بامداد صبح شنبه، بیش از 100 موشک به سمت خاک سوریه شلیک شد که بخش اعظم آنها توسط سامانه پدافند ضدهوایی سوریه، دفع شدند.
 

تسنیم

کلیدواژه ها:
حمایت  |  سوریه  |  آلمان  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top