|
پنج شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ الخميس ٢٥ ذو القعدة ١٤٤١ Thursday, July 16, 2020
کد خبر: 892014
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۱۳:۵۱
اسکندری؛
گردن یکی از ۴ وزیر کشاورزی بعد از انقلاب را بزنید
وزیر اسبق جهاد کشاورزی گفت: بعد از پیروزی انقلاب تنها ۴ وزیر مسوولیت بخش کشاورزی را در اختیار داشته اند و هر بلایی سر کشاورزی کشور آمده تقصیر یکی از این افراد است .
اسکندری گردن یکی از ۴ وزیر کشاورزی بعد از انقلاب را بزنید
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، محمد رضا اسکندری وزیر اسبق کشاورزی در نشست خبری اظهار کرد: از اوایل پیروزی انقلاب دو تفکر ما میتوانیم و ما نمیتوانیم در کشور وجود داشته است که تفکر ما میتوانیم به ظرفیت های داخلی توجه داشته است اما تفکر مقابل یا از ظرفیت های داخلی مطلع نیست یا نفودی هستند.

وی افزود: در بخش کشاورزی نیز با وجود مشکلات کم آبی برخی به دنبال القای این تفکر هستند که ما نمیتوانیم از ظرفیت بخش کشاورزی کشور استفاده کنیم. این درحالی است که برخی کشورها با وجود منابع به مراتب نامناسب تر، کشاورزی پیشرفته ای دارند.

وزیر اسبق کشاورزی ادامه داد: در سال های بعد از پیروزی انقلاب تفکر ما نمی توانیم در بخش های مدیریت برنامه ریزی کشور حضور بیشتری از ما می توانیم داشته است.

وی تصریح کرد: برای ایجاد یک واحد تولیدی باید چندین مجوز دریافت کرد و چندین سال برای آن وقت گذاشت که این امر در واقع باعث میشود از ظرفیت های کشور به درستی استفاده نشود.

اسکندری گفت: طرح مقابله با ریزگرد ها در سال 87 تعیین شد اما من که از وزارت جهاد کشاورزی رفتم این طرح بایگانی شد و وضعیت ریزگرد ها به شکل فعلی رسید مسولان وقت باید در این ارتباط بیایند پاسخگو باشند.

اسکندری گفت: بعد از پیروزی انقلاب تنها 4 وزیر مسوولیت بخش کشاورزی را در اختیار داشته اند و هر بلایی سر کشاورزی کشور آمده تقصیر این افراد است؛ من به عنوان یکی از این 4 وزیر حاضرم با این افراد در جلسه ای برای مناظره یا محاکمه حاضر شوم و درباره وضعیت استفاده از منابع بخش کشاورزی در زمان مسئولیت خود پاسخگو باشم.

وی افزود: نهضت سد سازی در چه دروره ای با سد سازی بی رویه باعث از بین رفتن منابع آبی کشور شد؟ مسولان وقت باید بیایند پاسخگو باشند که چرا اجازه احداث این همه سد را در زمان خود داده اند؛ هر کسی( وزیری کشاورزی) که در این جلسه محکوم شد گردنش را هم بزنند یا حداقل بیاید از مردم عذرخواهی کند.

ادامه دارد...

تسنیم

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top