|
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ الاثنين ١٥ ذو القعدة ١٤٤١ Monday, July 6, 2020
کد خبر: 892182
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۰:۰۰
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی:
تنها ۱۰ درصد از بودجه قرآنی سال گذشته تخصیص یافته است
حمید محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی از تخصیص ده میلیارد از صد میلیارد بودجه قرآنی خبرداد.

حمید محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی تنها ۱۰ درصد از بودجه قرآنی سال گذشته تخصیص یافته است
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، حمید محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگی قرآنی گفت: از بودجه سال ۹۶ از مجموع صد میلیارد در سال ۹۶ تنها ده میلیارد آن را به صورت تنخواه در سال ۹۷ توانستیم دریافت کنیم که معنای آن این است که این ده میلیارد از بودجه سال ۹۷ کسر خواهد شد.

 

وی ادامه داد: نسبت به بودجه قرآنی سال ۹۶ پیگیری های مستمری انجام شد و در نهایت در پایان سال ۹۶ مصوب شد تا بودجه هایی که در ردیف فرعی وجود دارند مثل بودجه قرآنی  پرداخت شوند.

 

محمدی با اعلام بهره وری از تمامی ظرفیت ها تصریح کرد: تمام ظرفیت ها مثل مجلس، نهاد ریاست جمهوری ، دستگاه های مردمی را بسیج کردیم تا این توجه ویژه صورت گرفت در نتیجه تا پایان سال با اعلام تخصیص توسط شورای توسعه فرهنگ قرآنی رقم های متعددی مطرح شد که ده میلیارد با اطمینان از اینکه رقم نهایی بوده و به صندوق توسعه مشارکت قرآنی می نشیند به تصویب رسید.

 

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی با بیان اینکه محدودیت بودجه در کل دستگاه های کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: در اوائل سال ۹۷ و بعد از تعطیلات نوروزی با پیگیری های صورت گرفته متوجه عدم واریز و نیامدن این بودجه به صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی شدیم که با پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه بودجه کشور درخواستی به صورت تنخواه در سال ۹۷ مبنی بر پرداخت ده میلیارد تومان ارائه شد و این بودجه به صندوق مشارکت توسعه فعالیت های قرآنی راه پیدا کرد.

 

وی با اعلام دو اتفاق مبارک در بودجه افزود: اینکه بودجه ردیف اصلی پیدا کرده و تخصیص ما می تواند تخصیص یک دوازدهم باشد و پیدا کردن عناوین شفاف دو اتفاق مبارکی است که امسال در بودجه سال ۹۷ اتفاق افتاده است.

 

محمدی در تشریح این شفافیت عناوین در ردیف بودجه افزود: توسعه آموزش عمومی کشور، توسعه پژوهش آموزش عالی و تبلیغ و ترویج  و مشخص شدن بودجه در شوراهای استانی بودجه عناوینی است که ذیل آن بودجه داده می شود و خود تولید عناوین و آمدن آنها در بودجه علاوه بر شفاف سازی و به رسمیت شناختن فعالیت ها اقدام مناسب و خوبی بوده است که اتفاق افتاده و مانند سالهای قبل ذیل عنوان کلی توسعه  فرهنگ و ارتباط قرآنی قرار نخواهد گرفت.

 

 وی به نقش دولت پرداخت و گفت: دولت هر گونه کمک در حوزه قرآنی انجام دهد بازگشتش در فرهنگ  قابل نمود خواهد بود شرایط در سال ۹۶ خاص  و امکانات محدود بود که بخشی از کارها در اولویت اول دچار مشکل بوده که کلیه دستگاه هایی که در ردیف فرعی بودجه داشتند آنها نیز قریب به اتفاق تا آخر سال بی بهره شدند.

 

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی در پایان گفت: بودجه ۹۷ چون در ردیف اصلی بودجه است ولو بصورت قهری دولت موظف به پرداخت آن خواهد بود و چون درصد دارد احتمالا به صد و ده درصد خواهد رسید یعنی بصورتی که دولت عملکرد دستگاهی را بیش از بودجه مدنظر گرفته شده تشخیص دهد ده درصد به آن می افزاید و این بدین معنا خواهد بود که این ده میلیاردی که بصورت تنخواه وارد صندوق شده است به شرط اقتضائات بودجه ای می تواند به غیر از صد میلیارد سال ۹۷ باشد.

 

مهر

115

 

کلیدواژه ها:
بسیج  |  فرهنگ  |  آموزش  |  مجلس  |  قرآن  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top