|
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٤ ذو الحجّة ١٤٤١ Tuesday, August 4, 2020
کد خبر: 892213
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۲:۵۱
سردارجلالی؛
برخی جریانات داخلی مسیر منافقانه در پیش گرفته‌اند
سردار جلالی با اشاره به استفاده دشمنان از جریانات مخالف نظام اسلامی در کشور بر بصیرت و آگاهی اسلامی تاکید کرد و گفت: در شرایط بحران و تهدید تبعیت از ولایت فقیه معنا می دهد.
سردار جلالی برخی جریانات داخلی مسیر منافقانه در پیش گرفته‌اند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در ابتدای سال جدید و در اولین همایش بصیرت افزایی در سالن همایش های این سازمان ، ضمن تبریک سال نو و اعیاد رجب با گرامیداشت یاد شهدای بسیج، جهاد، مدافع حرم و شهید صیاد شیرازی گفت ؛ سال ۹۶ را پشت سر گذاشته و از آن عبور کردیم، وقتی در ابتدای سال هستیم باید به ظرفیت ها، تهدیدات و آسیب های پیش رو نگاه کنیم و رویکردی را اتخاذ کنیم که رهبر انقلاب از ما انتظار دارند و آن را به نحو احسن انجام دهیم.

سازمان پدافند غیرعامل یک سازمان دفاع پایه است
وی با اشاره به دیدار با رهبر انقلاب گفت : ایشان فرمودند از طرف من به تمام اعضا خانواده ، کارکنان سازمان و والدین تک تک سلام برسانید، و تبریک ماه رجب و شعبان را ابلاغ نمائید.

سردار جلالی با اشاره به ماموریت های سازمان پدافند غیرعامل بعنوان یک سازمان دفاع پایه اظهار داشت: موضوع مقابله با تهدیدات ، مراقبت ،کنترل آسیب ها و بررسی سنایورهای تهدیدات باید مورد بررسی قرار گیرد تا متناسب با تهدیدات رویکرد مناسب اتخاذ کرد، حوزه پدافند غیرعامل، کل کشور را در بر گرفته و در این حوزه تهدیدات کل کشور را مد نظر داریم.

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در مشهد در آغاز سال نو تصریح کرد ؛ احتمال دارد امسال نیز یک سری حوادث و تهدیدات اتفاق بیافتد، می خواهیم نگاهمان به عنصر تهدید، آسیب، فرایند و روند مقابله و پیش دستانه به افق های اینده کشور باشد، نگاه رهبر انقلاب ، نگاه راهبردی و نو است که رویکردها ی کشور در سال نو را تبین می کند.

سخنان رهبر انقلاب راهبرد اصلی کشور را ارایه می کند
سردار جلالی خاطر نشان کرد ، در طول سال تمام نقطه نظرات به رهبر انقلاب منتقل شده، سخنان ایشان در ابتدای سال جمع بندی تمام دیدگاه‌هاست و راهبرد های اصلی کشور می باشد.

وی با اشاره به تمرکز تهدیدات در سخنان رهبر انقلاب ، اظهار کرد؛ رهبر انقلاب معتقدند امروز روز اعتلای ایران است و به همین خاطر، تمرکز زیادی از تهدیدات برای ما شکل گرفته است دنیا بر تهدیدات غیر موثر و کم اثر تمرکز نمی کند، اگر تهدیدات موثر علیه ما دارند نشان دهنده نقش کلیدی و موثر ما در منطقه است. رهبر انقلاب در سخنان خود به جنگ اقتصادی و مشکلات کشور اشاره کردند، و در جمع بندی خود فرمودند ما هیچ مشکل غیرقابل حلی در جمهوری اسلامی ایران نداریم، یعنی تمام مشکلات ما قابل حل است.

مجموعه راه حل های مشکلات درون کشور است
وی در ادامه گفت: رهبر انقلاب معتقدند مجموعه راه حل های مشکلات درون کشور است، باید با اتکا به درون مشکلات را حل کنیم و نیازی به وابستگی به خارج از کشور برای حل مشکلات نداریم ، پاسخ تمام مشکلات با تمرکز و استفاده از ظرفیت ها داخلی وجود دارد.

سردار جلالی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در حرکت انقلاب به سمت جوان گرایی گفت: نظررهبر انقلاب این است که از افراد مسن کمتر در سطوح مدیریتی استفاده شود و دیدگاهشان این است که کار باید به جوانان سپرده شود، و انقلاب در سطوح مختلف باید جوان گرا شود.

مردم ،محور اصلی تهدیدات جنگ اقتصادی است
رئیس سازمان پدافند غیرعامل ، در خصوص مباحث سال ۹۷ افزود، مانند سابق اصلی ترین جنگ ما جنگ اقتصادی است، این موضوع محور اصلی تهدیدات است، در نگاه کلی ،تمرکز تهدیدات بر محور مردم ،از اصلی ترین تهدیدات است و دشمن به دنبال ایجاد عارضه و مشکل در انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف است که شامل؛ حوزه های اجتماعی ، سیاسی ،اقتصادی و فرهنگی بوده و می تواند از طریق شبکه اجتماعی به مردم منتقل شود و مردم را در درگیر نمایند.

وی با اشاره به تهدیدات امنیتی افزود این تهدید به طبع سایر تهدیدات می تواند شکل بگیرد تهدید ات نظامی و کلان را نیز شامل می شود که محور ان مردم محوری است، و ابزارها و مدل های مختلفی را در بر دارد.

باید پاسخگوی نیازهای اصلی مردم در تهدیدات اقتصادی باشیم
وی گفت : باید بتوانیم در برابر تهدیدات مردم را حفظ و نیازهای آنها را پاسخ داده انسجام میان مردم و حکومت را حفظ کنیم و در یک تعامل اجرایی اجازه ندهیم تعامل میان مردم و حکومت بهم بخورد، طبیعتا شبکه های اجتماعی سازماندهی فکری، اقتصادی و امنیتی مردم را هدف گرفته اند، در اویل دی ماه دیدیم الگویی از این مسئله اجرا شد، موضوع مردم محوری، اقتصاد و شبکه های اجتماعی در حوزه تهدیدات به صورت جدی نقش افرینی می کند که دشمن تلاش دارد این موضوعات را در حوزه امنیتی دنبال کند.
برخی جریانات داخلی مسیر منافقانه در پیش گرفته اند/ در شرایط بحران و تهدید تبعیت از ولایت فقیه معنا می دهد

برنامه پیشنهادی سال 97 سازمان پدافند غیر عامل به تصویب رئیس ستاد کل نیروهای مسلح رسید
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اولویت بندی تهدیدات گفت: در جلسه قبل از شروع سال، گزارشی از پیشرفت های سال ۹۶ و برنامه های سال ۹۷ در آن جلسه ارایه شد و مورد تصویب و تشویق رییس محترم ستاد کل نیروهای مسلح و رئیس کمیته دائمی پدافند غیر عامل کشور قرار گرفت.

وی ادامه داد؛سازمان پدافند با گذشت ۱۴ سال از عمرش به دستاوردهای خوبی رسیده است ، سازمانی است که تهدیدات نوین ، دانشی و ترکیبی را رصد می کند و به زبان تخصصی تهدیدات را بیان می کند، نکته دیگر اینکه هشدارهایی که توسط سازمان داده می شود کم کم به دقت و به نوعی به صحت آن پرداخته شده و به ان اعتماد می شود.

سردار جلالی گفت، تهدیدات پیچیده ترشده و فرصت و تهدید با هم مخلوط و ترکیب شدند که سازمان پدافند غیرعامل به درستی آنها را تشخیص داده ، بحمدالله اعتماد خوبی نسبت به آن ایجاد شده است که باید آن را حفظ و ارتقاء دهیم.

ایجاد بنیه علمی با دانش عمیق توسط سازمان پدافند غیرعامل در کشور
وی در ادامه گفت:در طول چندین دولت ترجیح منافع ملی بر منافع گروهی و حزبی محور کار در سازمان شده است که باید ان را حفظ کنیم،سازمان پدافند غیرعامل بر اساس یک پایداری ساختاری، تداوم کارکرد و استراتژی منسجم و ثابت ، حفظ اصول راهبردی پدافندی ، استراتژی منسجم حرکت می کند و این باعث شده تصویر ی مناسب از سازمان پدافند غیر عامل در کشور ایجاد شود و توانسته ایم یک بنیه علمی و تقریبا تخصصی با عمق دانش در کشور ایجاد کنیم.

ایجاد باور و اعتماد ملی نسبت به سازمان پدافند غیرعامل
سردا جلالی با بیان اینکه نگاه این سازمان نگاه علمی به مسایل و پدیده هاست افزود، این امر از تذکرات رهبری معظم انقلاب و دستاوردهای سازمان پدافند غیرعامل در کشور است.

وی ایجاد باور ملی نسبت به سازمان پدافند غیرعامل را از دیگر دستاوردهای این سازمان دانست و گفت: بخش زیادی از دستگاه‌های اجرایی شهری، استانی و ملی باور خوبی نسبت به سازمان پدافند غیرعامل دارند و این امر نسبت به گذشته، بسیار مطلوب تر است ، توانسته ایم در حوزه های مختلف دانش بین رشته ای پدافند غیرعامل را ایجاد و تولید کنیم.

دستاورد ها ی سازمان پدافند غیرعامل/ رویکرد تهدید محور در برنامه‌ها
رئیس سازمان پدافند غیرعامل دستاوردهای برشمرده شده این سازمان را دستاوردهای معنوی خواند و گفت ، باید این دستاورد ها حفظ شود و عمق بیشتر کسب کند. در سال ۹۷ رویکردی تهدید محور در برنامه ها دیده شده‌است ،برنامه ها به شکل کلان ارایه و مورد قبول واقع شد که این برنامه ها از پختگی نسبی برخودار است ، باید این موضوع تداوم پیدا کند. رهبر انقلاب از ما انتظار دارند که انقلابی عمل کرده در چهارچوبی عمل کنیم که آسیب پذیر نباشد. ایشان خستگی ناپذیری را از یک فرد انقلابی انتظار دارند و فرد انقلابی را فردی با پشتکار می دانند که موضوع را دنبال و به نتیجه می رساند، پشت هیچ خاک ریز به عنوان مانع متوقف نمی شود و دشمن شناس بوده و بموقع عمل می کند.مخلصانه و فی سبیل الله عمل کردند را از دیگر خصوصیات فرد انقلابی می دانند.

سردار جلالی اظهار کرد؛ در برنامه امسال این سازمان برنامه محوری و حرکت بر اساس استراتژی های تدوین شده را رویکرد برنامه های سال ۹۷ قرار دادیم و تلاش کردیم که امسال برنامه ها بر اساس انطباق با واقعیت بوده و قابل اجرا باشد و از منابع مالی و اعتباری و معنوی هم استفاده شود، و تقریبا برای تمام حوزه ها راهبرد تدوین کرده ایم.

شکل گیری جریانات علیه انقلاب اسلامی با محوریت آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی
رئیس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به شکل گیری برخی جریانات علیه انقلاب اسلامی با تمرکز آمریکایی ها ، رژیم صهیونیستی و سعودی ها افزود، این جریانات تلاش می کنند ظرفیت های مخالف بیرونی و درونی را علیه نظام اسلامی بکار ببرند، نزدیک شدن رژیم صهیونیستی و آمریکا و عربستان سعودی به یکدیگر می تواند برای ما خطرناک باشد و محور خطر خیزی علیه کشور شکل گیرد، رژیم صهیونیستی و سعودی ها تلاش زیادی می کنند که پیشرفت ها و فتوحات ما در منطقه خاورمیانه و سوریه، لبنان و عراق بدست آمده را برعکس جلوه دهند که این موضوع محور درگیری ما با مقاومت است.

تاکید امام و رهبری بر تعیین تکلیف خود با دشمن در جریان فتنه
وی گفت ، در این جا است که فهم و بصیرت دینی و سیاسی معنا می دهد ، در نگاه کلان اگر نامه هایی را که برای رهبری نوشته شده است نگاه کنیم و محورهای نامه ها را از دو جریان استخراج کنیم نمی توانید تشخیص دهید که کدام چپ و کدام راست است، محور تعارض علیه رهبری و حاکمیت است که هر کس با ادبیات خود نوشته است و هر دو با محور استراتژی بیرونی به شکل بطعی یا پشت پرده هماهنگ است که ما نمی توانیم تشخیص دهیم و دستگاه‌های اطلاعاتی باید تشخیص دهند.

سردار جلالی یاد اور شد، امام و رهبری هر دو تاکید نموده اند که در جریان فتنه، تکلیف خود را با دشمن مشخص کنید، لازم است با بصیرت و دقت حق و باطل را تشخیص دهیم که بهترین محل تشخیص سخنان رهبر انقلاب است.

باشگاه خبرنگاران

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top